Tarih Kitapları

Yunus Emre`nin İzinde pdf indir

Yunus Emre`nin İzinde pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Yunus Emre`nin İzinde kitabını paylaştık. 176 sayfadan oluşan Yunus Emre`nin İzinde kitabının yazarı ise Naci Yengin‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Yunus Emre`nin İzinde oku indir. Yunus Emre`nin İzinde pdf indir yandex, Yunus Emre`nin İzinde pdf indir idefix, Yunus Emre`nin İzinde PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Yunus Emre`nin İzinde Pdf indir

Yunus Emre`nin İzinde Kısa Özet

Türkiye, Azerbaycan, Kafkaslar, Türkistan, Balkanlar ve Suriye coğrafyalarına kadar etkileri görülen Yunus Emre düşüncesinin izini süren Naci YENGİN Yunus Emre’nin yaşadığı zamanda Selçuklu Moğol mücadelesi, Moğolların Anadolu’ya doğru sürdüği Türk beylik ve boylarının Anadolu’daki durumu, Horasan Erenlerinin Batı Anadolu’daki faaliyetlerinin yanında Tapduk Emre ve Yunus Emre’nin yaşadığı dönem, bölge, mezar, makam ve türbelerinin bulunduğu mekânlar üzerine yoğunlaşıyor.
*XIII ve XIV. Yüzyılda Anadolu
Tapduk Emre ve Yunus Emre İlişkisi
Tapduk Emre’nin Eşiğinde Yatan Yunus Emre
Tapduk Emre ve Yunus Emre Türbesi
Tapduk Emre ve Yunus Emre’nin Mezarı Nerede?
Yunus Emre’nin Kula Emre Köyü’ndeki Mezarı İle İlgili Değerlendirmeler ve Belgeler…*
*Yunus Emre’nin İzinde* kitabı Yunus Emre’nin izini sürmekte ve Tapduk Emre’nin dizinin dibine gömülmeyi vasiyet ettiği türbede sona ermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu