Edebiyat Kitapları

Yetimoğlu Hekim pdf indir

Yetimoğlu Hekim pdf indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Yetimoğlu Hekim kitabını paylaştık. 230 sayfadan oluşan Yetimoğlu Hekim kitabının yazarı ise Yılmaz Ünlü‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Yetimoğlu Hekim oku indir. Yetimoğlu Hekim pdf indir yandex, Yetimoğlu Hekim pdf indir idefix, Yetimoğlu Hekim PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Yetimoğlu Hekim Pdf indir

Yetimoğlu Hekim Kısa Özet

Roman, Osmanlı İmparatorluğu’nun son zamanında Gürcü göçmenlerin Karadeniz Bölgesine yerleştirilmesi sonrası, Gürcü Bey ve Ağalarının, yerli halkın topraklarına el koymasını; köylülere yapılan yasadışı baskı ve kıyımları; Osmanlı’nın adalet düzeninde var olan bozukluk, rüşvet ve kayırmacılık sonucu dağa çıkmaya mecbur kalan Yetimoğlu Hekim ile Narin’in aşkını anlatır. 
Yetimoğlu Hekim, yoksulun, haksızlığa uğrayanların yardımına koşan, ağalar ve beyler dışında kimsenin malına ve canına dokunmayan, onları korumaya çalışan gerçek bir halk kahramanıdır. On üç yıl halkın desteği ile dağlarda yaşamış, zenginden almış yoksula vermiştir. Aşkını, Narin’ini hiç unutmamış, onun için konaklar yaptırmış ama hiçbir zaman muradına ulaşamamış ve bu uğurda canından olmuştur.

Bir papazın oğlu, arkadaşı ve can dostu Agis’in ağzından anlatılan Yetimoğlu’nun yaşam öyküsü gerçek bir yaşam öyküsüdür. Halkın yaktığı türkü bunun ispatıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu