Edebiyat Kitapları

Yaz’Ankara pdf oku indir

Yaz’Ankara pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Araştıma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Yaz’Ankara kitabını paylaştık. 384 sayfadan oluşan Yaz’Ankara kitabının yazarı ise Esme Aras‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Yaz’Ankara oku indir. Yaz’Ankara pdf indir yandex, Yaz’Ankara pdf indir idefix, Yaz’Ankara PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Yaz’Ankara Pdf indir

Yaz’Ankara Kısa Özet

* Kolay yazabiliyorlar mı, sessizlik mi arıyorlar yoksa yalnızlık mı? Belki de kimsesizlik… Tutkulu okurun yazara sorularıdır bunlar. Bir de “Nerede yazdıkları?” sorusu var, “Nereyi?” sorusuyla birlikte. Elbette bir şehirdir bu, edebiyatçıların da “başka bir şey ummadan arkasından gelecek” olan.

Esme Aras da “merak”ına yenilerek Ankara’da yazmış veya Ankara’yı yaşayarak yazmış, ömrünü bu kente vermiş, yaşamının bir dönemini burada geçirmiş yazarlar ile edebiyat ve kent kültürü üzerine röportajlarını bu kitapta bir araya getiriyor.

Bu söyleşiler bunun yanı sıra bir tanıklık, sözlü tarih çalışması. Kentin kendisi bir hafıza mekânı; birden fazla semti, kahvesi, lokantası, sineması, dükkânı ayrı ayrı birer anı durağı, geçmişin sığınağı. Mekânlar belleğimizi kışkırtır, anılar saklandıkları yerlerden fırlayıverir; bu söyleşilerde edebiyatçılar mekânları anımsatıyor, kaydediyor ve yaşamın yara izlerini işaret ediyor.

Bu röportajlar bir dönemi, dönemin gündelik yaşantısını, kültürel dönüşümünü, toplumsal çalkantısını da belgeliyor tabii edebiyatı odağına alarak.

Edebiyatçılar bu kez kendilerini anlatıyor. “Röportaj bal gibi edebiyattır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu