Tarih Kitapları

Yavuz İle Midilli´ nin Yolculuğu Goeben ile Breslau pdf oku indir

Yavuz İle Midilli´ nin Yolculuğu Goeben ile Breslau pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Yavuz İle Midilli´ nin Yolculuğu Goeben ile Breslau kitabını paylaştık. 64 sayfadan oluşan Yavuz İle Midilli´ nin Yolculuğu Goeben ile Breslau kitabının yazarı ise Emil Ludwig‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Yavuz İle Midilli´ nin Yolculuğu Goeben ile Breslau oku indir. Yavuz İle Midilli´ nin Yolculuğu Goeben ile Breslau pdf indir yandex, Yavuz İle Midilli´ nin Yolculuğu Goeben ile Breslau pdf indir idefix, Yavuz İle Midilli´ nin Yolculuğu Goeben ile Breslau PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Yavuz İle Midilli´ nin Yolculuğu Goeben ile Breslau Pdf indir

Yavuz İle Midilli´ nin Yolculuğu Goeben ile Breslau Kısa Özet

İngiltere’ninTürkiye aracılığıyla ısmarlanan iki savaş gemisinin teslimini, savaşın başladığı anda durdurup parası ödendiği hâlde alıkoymasıylaTanrı’nın Alman gemilerini bunların yerine yolladığına inanılıp kapalı bulunan Çanakkale Boğazı’na iki yabancı savaş gemisinin girmesine izin verildi.

Gemileri satın alıyoruz! Onlara Türkçe adlar vereceğiz, direklerine ay yıldızlı bayrak çekeceğiz ve Almanların Akdeniz filosunun başı Türk donanmasını başkomutanı oluveriyor hemen.

Yavuz ve Midilli’nin (Goeben ile Breslau) Kasım 1914-15’te örnek mürettebatı ile çaba, korkusuzluk, serüven, yüreklilik ve başarı yönünden yaptıklarını, hiçbir kalem gereği gibi anlatamayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu