Edebiyat Kitapları

Vordonisi Roman Seti 3 Kitap Takım pdf indir

Vordonisi Roman Seti 3 Kitap Takım pdf indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Vordonisi Roman Seti 3 Kitap Takım kitabını paylaştık. 520 sayfadan oluşan Vordonisi Roman Seti 3 Kitap Takım kitabının yazarı ise İlker Selman‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Vordonisi Roman Seti 3 Kitap Takım oku indir. Vordonisi Roman Seti 3 Kitap Takım pdf indir yandex, Vordonisi Roman Seti 3 Kitap Takım pdf indir idefix, Vordonisi Roman Seti 3 Kitap Takım PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Vordonisi Roman Seti 3 Kitap Takım Pdf indir

Vordonisi Roman Seti 3 Kitap Takım Kısa Özet

Bilimkurgu-fantastik, gençlik ve tarih romanları yazarı Dr. İlker Selman’ın fantastik İstanbul bilimkurgu roman dizisi tüm ciltleriyle set olarak karşınızda. *Terk-i Dünya, Değirmenburnu, Kaşık Adası ciltlerinden oluşan bu set Selman’ın 2020 senesinde yarattığı yeni bir roman dizisi. Vordonisi roman setinin kahramanı bu kez tarihte Byzantion, Nova Roma, Konstantinopolis, Stanpoli ve Dersaadet isimleri verilen İstanbul. Bilimkurgu-fantastik, gençlik ve tarih romanları yazarı Dr. İlker Selman’ın fantastik İstanbul bilimkurgu roman dizisi tüm ciltleriyle set olarak karşınızda. *Terk-i Dünya, Değirmenburnu, Kaşık Adası ciltlerinden oluşan bu set Selman’ın 2020 senesinde yarattığı yeni bir roman dizisi. Vordonisi roman setinin kahramanı bu kez tarihte Byzantion, Nova Roma, Konstantinopolis, Stanpoli ve Dersaadet isimleri verilen İstanbul.

Terk-i Dünya

1. Tekneleriyle Heybeliada’ya giden sekiz arkadaş geceye keyifli başlamıştı. Her şey Kaşık Adası önüne geldiklerinde yaşandı. Kendilerini bir anda Rusya ile Bizans İmparatorluğu içindeki soğuk savaşın içinde, on birinci yüzyılda buldular. Ama gençleri ürpertici bir sürpriz daha bekliyordu. Batık ada olarak anılan Vordonisi Adası batmamış, büyük İstanbul depremi halen yaşanmamıştı.

Değirmenburnu

2. Vordonisi serisinin ikinci kitabı Değirmenburnu, zaman bükülmesiyle 21. yüzyıldan 11. yüzyıla göç eden gençlerin öyküsünü anlatmaya devam ediyor. Heybeliada’da mahsur kalan ekip, M.Ö. 2000’li senelerda bakır tüccarı Demonisos’un sakladığı define haritasının şifresini çözmeye çalışır. Bir yandan yaşadıkları zamana dönmek için uğraş veren zaman yolcuları öte yandan da yaklaşmakta olan büyük İstanbul depreminin tedirginliği içindedir.

Kaşık Adası

3. Giderek git gide artan depremler, büyük İstanbul depreminin yaklaştığını göstermektedir. Son sarsıntıda Heybeliada Çam Limanı büyük yıkıma uğramış, eski köy toprak altında kalmıştır. Deprem korkusu, Bizans İmparatorluğunun, Kiew Rusya’sıyla savaşa hazırlanması, bunlardan daha mühimsi korsan tehlikesi, adada yaşamayı imkânsız hale getirmiştir. Zaman geçidinden geri dönmeyle alakalı deneylere ardından devam etmeyi düşünen gençler, komutan Todori’nin teklifine sıcak bakmaya başlarlar. Plana göre Değirmenburnu’na sakladıkları altın külçelerini Panaroma yatına yükleyip, hep birlikte Heybeli’den uzaklaşılacaktır. Depremler bitip, korsanlar ülkelerine döndüklerinde, tekrar adaya dönüp zamanlarına geri gitme deneylerine devam edeceklerdi. Ama işler planladıkları gibi gitmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu