Tarih Kitapları

Viyana’dan İstanbul ve Trabzon’a Prof. Dr. Karl Kock Şark Seyahatleri 1.Cilt pdf oku indir

Viyana’dan İstanbul ve Trabzon’a Prof. Dr. Karl Kock Şark Seyahatleri 1.Cilt pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Viyana’dan İstanbul ve Trabzon’a Prof. Dr. Karl Kock Şark Seyahatleri 1.Cilt kitabını paylaştık. 448 sayfadan oluşan Viyana’dan İstanbul ve Trabzon’a Prof. Dr. Karl Kock Şark Seyahatleri 1.Cilt kitabının yazarı ise Mehmet Nuri Sunguroğlu‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Viyana’dan İstanbul ve Trabzon’a Prof. Dr. Karl Kock Şark Seyahatleri 1.Cilt oku indir. Viyana’dan İstanbul ve Trabzon’a Prof. Dr. Karl Kock Şark Seyahatleri 1.Cilt pdf indir yandex, Viyana’dan İstanbul ve Trabzon’a Prof. Dr. Karl Kock Şark Seyahatleri 1.Cilt pdf indir idefix, Viyana’dan İstanbul ve Trabzon’a Prof. Dr. Karl Kock Şark Seyahatleri 1.Cilt PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Viyana’dan İstanbul ve Trabzon’a Prof. Dr. Karl Kock Şark Seyahatleri 1.Cilt Pdf indir

Viyana’dan İstanbul ve Trabzon’a Prof. Dr. Karl Kock Şark Seyahatleri 1.Cilt Kısa Özet

Tuna Nehri Boyunca Viyana`dan İstanbul Ve Trabzon`a

Türkler denize benzer, gittikleri yerden geriye çe- kilseler de tuzu arkada kalır.
Günümüzde Balkanları böyle anlasak da geçmişte hiçte öyle değildi. Aradan bir asır geçmiş olsa da Balkanların her yerinde Türklerin izleri saklıdır.
Prof. Dr. Kari Koch, 1843 senesindeki Viyana-Trabzon yolculuğunda 2622 km yolun 2300 km kadarını Türklerin hakimiyeti olan bölgelerden geçerek Trabzon`a gelmiştir. Tuna Yolculuğunu buharlı gemi ile yapan Prof. Koch, yazdığı bu eserin mühim bir bölümünü İstanbul`a ayırmıştır. Prof. Dr. Kari Koch 1843 senelerında ülkemizin sosyal yapısını, yaşam tarzını, siyasi ve iktisadi durumunu özenle kaleme alarak arkada kaynak bir eser bırakmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu