Edebiyat Kitapları

Ulus Baker`i Okumak pdf indir

Ulus Baker`i Okumak pdf indir, kitap özetleri sitemizde Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar türünde çıkarılan Ulus Baker`i Okumak kitabını paylaştık. 352 sayfadan oluşan Ulus Baker`i Okumak kitabının yazarı ise Onur Eylül Kara‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Ulus Baker`i Okumak oku indir. Ulus Baker`i Okumak pdf indir yandex, Ulus Baker`i Okumak pdf indir idefix, Ulus Baker`i Okumak PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Ulus Baker`i Okumak Pdf indir

Ulus Baker`i Okumak Kısa Özet

*‘Ulus Baker Okumak’ ne demek? (…) Okuma, öğrenme seru¨venimizde yeni gelen bilgi, yorum veya bakış açısı, halihazırda bizde olanlarla karşı karşıya geldiğında bir çarpışma, çalkalanma, altu¨st oluş gerçekleşir. Yeni gelenin partiku¨lleri eskininkilerle bir araya gelip bizde yeni bir yerleşmeye yol açar; daha da fazla yeni bilgiye yer açarak. Zaten tam da boşluğumuza denk gelen bilgilerle, fikirlerle karşı karşıya geldiğımızda bunlar bizde fazladan bir ‘şişkinlik’ yaratmak yerine, yeni bir açlık yaratır.

Ben benim için iyi fikirlerle karşı karşıya geldiğımı buradan anlıyorum. (…) Ulus Baker’in yazdıkları beni hem doyurmuş hem de iştahımı açmıştır.* Beliz Gu¨çbilmez Ulus Baker’in yazdıkları, du¨şu¨nme zevki ve şevki yaratan kalıcı bir iz bıraktı. 2015’ten beri *Ulus Baker Okumaları* adıyla onun metinlerinden biri etrafında hazırlanan sunuşlar ve yu¨ru¨tu¨len tartışmalar, bu ilham verici etkinin verimli sonuçlarından biri. Bu buluşmalar, Ulus Baker’in denemelerini, estetikten tarihe, felsefeden sosyolojiye, farklı ilgi ve bilgi alanlarıyla etkileşime açtı. Onur Eylu¨l Kara’nın sunuştaki söyleyişiyle, kitap, bu yetkin sunuşlardan bir seçki niteliğinde.

Baker’in *derinlere daldıran, uzaklara götu¨ren* yazılarının hakkını veren bir seçki… Onur Eylu¨l Kara’nın derlemesinde Şu¨kru¨ Argın, Ali Artun, Mustafa Çağlar Atmaca, Eylem Canaslan, Özge Çelikaslan ve Alper Şen, Gu¨lsu¨m Depeli, Toros Gu¨neş Esgu¨n, Beliz Gu¨çbilmez, Can Gu¨ndu¨z, Ahmet Gu¨rata, Fulden İbrahimhakkıoğlu, E mre K oyuncu, Barış Mu¨cen, Oktay Özel, Mehmet Şiray, Özgu¨r Taburoğlu, Latif Yılmaz ve Hakan Yu¨cefer’in katkıları yer alıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu