Tarih Kitapları

Türkmen Ülküsü pdf indir

Türkmen Ülküsü pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Türkmen Ülküsü kitabını paylaştık. 114 sayfadan oluşan Türkmen Ülküsü kitabının yazarı ise Nejdet Koçak‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Türkmen Ülküsü oku indir. Türkmen Ülküsü pdf indir yandex, Türkmen Ülküsü pdf indir idefix, Türkmen Ülküsü PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Türkmen Ülküsü Pdf indir

Türkmen Ülküsü Kısa Özet

Türkmen Ülküsü olarak anılan teori kitapçığında sıralanan tüm sözler ve öğütler Nejdet Koçak’a aittir.

Kerkük’te ve Bağdat’a aylarca devam eden geceli, gündüzlü görüşmelerimizde, dile getirdiklerini not olarak tuttum.

Bunun bir el kitabı şekline gelmesini istiyordu. Bunu yaptıktan sonra, gereken ilave ve düzeltmeleri istedi. Son şeklini almadan bir seyahatinde Ankara’ya götürdü. Orada rahmetli ağabeyimiz Galip Erdem’in redakte ettiği metin Acar Okan ağabeyimizin de marifetiyle 500 nüsha olarak basılıp tekrar Kerkük’e gönderildi.

Bundan maksat bizim çizgide olan gençler ve öğrencilerin performansı makbul olanlarına kitapçıktan birer nüsha verilmesi idi.

O vakitler bu gençlere bir esas ve temel kitaplar listesinden kitaplar verilir, başarıyla bitirmiş olanlara daha içerikli ikinci listede olan kitaplar okutulurdu.

Bütün bunları kana kana okuyup anlayan ve günlük yaşamında ahlakî değerlerimize uygun biçimde hareket etmeyi sürdürenlere iki mükafatımız olurdu…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu