Tarih Kitapları

Türkiye’de Demokrasi Arayışı pdf oku indir

Türkiye’de Demokrasi Arayışı pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Türkiye’de Demokrasi Arayışı kitabını paylaştık. 328 sayfadan oluşan Türkiye’de Demokrasi Arayışı kitabının yazarı ise Rıza Türmen‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Türkiye’de Demokrasi Arayışı oku indir. Türkiye’de Demokrasi Arayışı pdf indir yandex, Türkiye’de Demokrasi Arayışı pdf indir idefix, Türkiye’de Demokrasi Arayışı PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Türkiye’de Demokrasi Arayışı Pdf indir

Türkiye’de Demokrasi Arayışı Kısa Özet

Türkiye’nin haklar ve özgürlükler bölgesindeki referans hukukçusu Rıza Türmen’in 2014’ten bu yana düzenli olarak yazdığı yazılar, günün kaydını tutmanın ötesine geçerek bir dönemi anlamak için eşsiz bir bellek hazinesi oluşturuyor.  

Ülkenin siyasal açıdan köklü bir dönüşüm geçirdiği, özgürlük alanlarının yukarıdan aşağıya müdahalelerle yeniden tanımlandığı, ileriye gitme olanaklarının ise görmezden gelindiği veya bastırıldığı bu dönemin siyasal ve hukuksal eleştirisi, gerçeğin üzerindeki örtüyü kaldırma çabasına eşsiz bir katkı sağlıyor.

Gerçeği yazmanın ve gerçeğin satır aralarını okumanın giderek daha yakıcı bir ahlaki sorumluluğa dönüştüğü bir çağda kaleme alınan yazılar, *Barış*, *Demokrasi*, *Ütopya*, *Seçim* ve *İnsan Hakları ve AİHM Yazıları* temaları altında toplandı. Her bir bölüm Türmen’in hukuk ve diplomasi uzmanlıklarıyla derinleşiyor. Yazılar sıra sıra ele alındıklarında ise Hannah Arendt’ten Henri Lefebvre’a uzanan referans yelpazesiyle ve müzikten sinemaya, kent haklarından dünya çapındaki barış girişimlerine yayılan konu çeşitliliğiyle zihninizin pasını giderecek.

Adından da anlaşılacağı üzere Türkiye’de Demokrasi Arayışı yakın geçmişin bir betimlemesi değil, karanlığın içindeki umuda işaret eden bir uyanış çağrısı. Çünkü Türmen’e göre *Daha göz alıcı bir gelecek belki sandığımızdan daha yakın, biz görmüyoruz.*

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu