Tarih Kitapları

Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? pdf indir

Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? kitabını paylaştık. 112 sayfadan oluşan Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? kitabının yazarı ise Prens Sabahattin‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? oku indir. Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? pdf indir yandex, Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? pdf indir idefix, Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? Pdf indir

Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? Kısa Özet

Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? Prens Sabahattin’in, gözlem ve çözümleme yöntemine dayanan Science Sociale Okulu’nun görüşleri ışığında Osmanlı İmparatorluğu’nun sosyal problemlerinin kaynaklarını göstererek bir yenileşme programı sunduğu kitabıdır.

Prens Sabahattin ilk yazısından, 29 Mayıs 1949’da yazmış olduğu son mektubuna kadar aynı düşünceyi dile getirmiş, Türkiye’nin nasıl kurtulacağı hususunda tavsiyelerde bulunmuştur. Türkiye’nin nasıl kurtulacağı yalnızca bir *seçim* sorunu değildir. Ona göre sorun fakat eğitimle yeni bir toplumsal yapı oluşturularak giderilebilir.

Prens Sabahattin Batı için geçerli gelişme yönünü, Türkiye’nin de ilerleme yönü olarak kabul etmiştir. Sorunu Batılılaşma sorunu olarak ele almıştır.
Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? Prens Sabahattin’in, bir döneme damgasını vurmuş, bugün de yer yer tartışma konusu olan bu probleme kendine özgü çözümüyle damgasını vuran mühim çalışmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu