İnceleme

Toplu Masallar 1 pdf indir

Toplu Masallar 1 pdf indir, kitap özetleri sitemizde Masallar türünde çıkarılan Toplu Masallar 1 kitabını paylaştık. 196 sayfadan oluşan Toplu Masallar 1 kitabının yazarı ise Samed Behrengi‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Toplu Masallar 1 oku indir. Toplu Masallar 1 pdf indir yandex, Toplu Masallar 1 pdf indir idefix, Toplu Masallar 1 PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Toplu Masallar 1 Pdf indir

Toplu Masallar 1 Kısa Özet

Ben bilmek istiyorum; gerçekten de yaşamak dediğimiz şey şu bir avuç yerde yaşlanıncaya kadar dolaşıp durmaktan mı ibaret…*
Samed Behrengi, çocukların ve hatta büyüklerin gözündeki ulaşılmazliğiyle artık Masal Behrengi’ye dönüşmüştür.

Onun masallarında kötülüklerin kurnazlıkla el ele verdiği yerde iyilik olanca gücüyle parıldar, yürekleri sevda ateşiyle, yeni yerler keşfetme ateşiyle doldurur. O masal ülkelerinde dünyayı kara bir rengin ardına saklamak isteyenlerin foyası açığa çıkar; dürüstlük, güzellik incelikle, bilgelikle el ele verir, beyazın sade ihtişamı dört bir yanı sarar.

Kısacık yaşamına masal türünde başyapıtlar sığdıran Samed Behrnegi’nin susamışlara su, özlem çekenlere kavuşma, haksızlıklara direnç olmayı bilen masalları Farsça aslından, iki cilt olarak derlendi.

Masalların Behrengice bir tılsımla yaşamınıza dokunmasını istiyorsanız eğer…

Kitaptaki Masallar:

Küçük Kara Balık
Sevgi Masalı
Pancar Satıcısı Çocuk
Alışkanlık 
Feleğin Peşinde
Deli Dumrul’un Hikayesi
Aç Fare

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu