İnceleme

Tarla Kuşu ve Yavruları – Ezop Masalları pdf indir

Tarla Kuşu ve Yavruları – Ezop Masalları pdf indir, kitap özetleri sitemizde Hikayeler türünde çıkarılan Tarla Kuşu ve Yavruları – Ezop Masalları kitabını paylaştık. 16 sayfadan oluşan Tarla Kuşu ve Yavruları – Ezop Masalları kitabının yazarı ise Ezop‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Tarla Kuşu ve Yavruları – Ezop Masalları oku indir. Tarla Kuşu ve Yavruları – Ezop Masalları pdf indir yandex, Tarla Kuşu ve Yavruları – Ezop Masalları pdf indir idefix, Tarla Kuşu ve Yavruları – Ezop Masalları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Tarla Kuşu ve Yavruları – Ezop Masalları Pdf indir

Tarla Kuşu ve Yavruları – Ezop Masalları Kısa Özet

*Eğer bir insan kendi işini kendi yapmaya karar verdiyse, bilinki o işte artık gecikme olmayacaktır.*

Her dönem güncelliğini koruyarak zamana göğüs geren Ezop Masalları, çocuklara bin bir çeşit insanı anlatıyor. MÖ 6. Yüzyılda yaşadığı düşünülen Eski Yunan masalcı Ezop aracılığıyla anlatıldığına inanılan bu masallarla çocuklar; adalet, dostluk, dürüstlük, cesaret, cömertlik, alçak gönüllülük gibi değerleri hayvan öyküleri üzerinden öğreniyor.

Tarla Kuşu ve Yavruları’nın hikâyesinde, yeni ekilmiş bir tarlaya yuvalanan annekuş, tarla sahibinin kendi işini kendi yapmaya karar vermesiyle yavrularına artık bu işin ertelenmeyeceğini ve başka bir yere uçma zamanının geldiğini anlatıyor. Kitapta 2 sürpriz Ezop masalı daha yer alıyor. Çocuklar once masalları okuyor, ardından ‘Kendi Masalımızı Yazalım Etkinliği’ ile hayal gücünü tercih ederek çiçeği burnunda hayvan öyküleri yazıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu