Tarih Kitapları

Tarihte ve Abdülhamid Döneminde Türk-Alman İlişkileri pdf indir

Tarihte ve Abdülhamid Döneminde Türk-Alman İlişkileri pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Tarihte ve Abdülhamid Döneminde Türk-Alman İlişkileri kitabını paylaştık. 408 sayfadan oluşan Tarihte ve Abdülhamid Döneminde Türk-Alman İlişkileri kitabının yazarı ise Kazım Karabekir‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Tarihte ve Abdülhamid Döneminde Türk-Alman İlişkileri oku indir. Tarihte ve Abdülhamid Döneminde Türk-Alman İlişkileri pdf indir yandex, Tarihte ve Abdülhamid Döneminde Türk-Alman İlişkileri pdf indir idefix, Tarihte ve Abdülhamid Döneminde Türk-Alman İlişkileri PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Tarihte ve Abdülhamid Döneminde Türk-Alman İlişkileri Pdf indir

Tarihte ve Abdülhamid Döneminde Türk-Alman İlişkileri Kısa Özet

Kökü çok eskilere dayanan Türk-Alman ilişkileri -günümüze dek uzanan boyutuyla- tarihimizin en enteresan safhalarından birini teşkil etmektedir.

Osmanlı’nın son zamanında yaptıkları kader birliği ve Osmanlı Devleti’nin yıkılışında oynadıkları rol, bu ilişkiyi ilgincin de ötesine taşıyarak mühim kılmaktadır.

Konu askeri okullarda -daha ziyade- Alman irfanıyla yetişip Osmanlı ordusunun çeşitli kademelerinde Alman subaylarıyla çalışan son dönem Türk askeri tarihinin tanınmış simalarından Kazım Karabekir Paşa’nın da ilgisini çekmiş ve bunun sonucu olarak da bu kitap ortaya çıkmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu