Tarih Kitapları

Takvimlerin Tarihi pdf indir

Takvimlerin Tarihi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Takvimlerin Tarihi kitabını paylaştık. 128 sayfadan oluşan Takvimlerin Tarihi kitabının yazarı ise Alexander Philip‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Takvimlerin Tarihi oku indir. Takvimlerin Tarihi pdf indir yandex, Takvimlerin Tarihi pdf indir idefix, Takvimlerin Tarihi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Takvimlerin Tarihi Pdf indir

Takvimlerin Tarihi Kısa Özet

İnsanlık, tarih boyunca gerek Ay’dan gerekse Güneş’ten faydalanarak çeşitli takvimler oluşturdu. Bu takvimler ilk etapta tarımsal faaliyetler için oluşturulmuş olsa da, zaman içinde amacını aşarak insanlığı ortak paydada buluşturan mühim bir aygıt halini aldılar.

Evlilik yıldönümümüzden çocuklarımızın doğum günlerine, milli bayramlardan dini bayramlara ve geçmişte gerçekleşen mühim hadiselerin kesin tarihlerine hep bu aygıt aracılığıyla hâkim olmaktayız. Hayatımızın her anına nüfuz etmiş olan bu aygıt, dünyamızı anlamlandırmamız yönünden da bi hayli mühimdir.

Cambridge Üniversitesi’nde akademisyenlik yapmış olan Alexander Philip, takvimi, ortaya çıkış sürecini ve nedenlerini, Caesar’dan günümüze dek uğradığı değişiklikleri titizlikle inceleyerek okuyucunun beğenisine sunuyor.

Bu eser, takvim konseptinin Roma İmparatorluğu’ndan günümüze değin süren gelişimini gözler önüne çıkarıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu