Edebiyat Kitapları

Tahtsız ve Bahtsız Şehzade Kutalmış pdf indir

Tahtsız ve Bahtsız Şehzade Kutalmış pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarihi Romanlar türünde çıkarılan Tahtsız ve Bahtsız Şehzade Kutalmış kitabını paylaştık. 436 sayfadan oluşan Tahtsız ve Bahtsız Şehzade Kutalmış kitabının yazarı ise Ahmet Erdal‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Tahtsız ve Bahtsız Şehzade Kutalmış oku indir. Tahtsız ve Bahtsız Şehzade Kutalmış pdf indir yandex, Tahtsız ve Bahtsız Şehzade Kutalmış pdf indir idefix, Tahtsız ve Bahtsız Şehzade Kutalmış PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Tahtsız ve Bahtsız Şehzade Kutalmış Pdf indir

Tahtsız ve Bahtsız Şehzade Kutalmış Kısa Özet

‘’Tarihin derinliklerinden süzülen *Tahtsız ve Bahtsız Şehzade Kutalmış* tarihçi-yazar Ahmet Erdal’ın buram buram tarih kokan son romanı. Bir roman olmanın ötesinde, Türklerin tarih sahnesindeki mühim bir kesitini edebî kurgu içinde ele alması yönünden bunun bunun yanında takdire şayan. ?leme nizam vermek üzere yeryüzü coğrafyasının dört bir yanına yayılan Türkler, Kutalmış’la Kızılelma’ya ulaşmak için hiçbir engel tanımamışlardır.

Devlet olmanın özlemiyle yanıp tutuşan Türkler, bu ülküyü gerçekleştirdikten sonra adaleti, merhameti ve insanlığı bütün fertleriyle yaşayarak ebed müddet varlıklarını sürdüreceklerdir.

Anadolu Selçuklu Devleti’nin kurucusu Süleyman Şah’ın babası ve Arslan Yabgu`nun oğlu Kutalmış’ın yaşamının anlatıldığı *Tahtsız ve Bahtsız Şehzade Kutalmış* bir solukta okuyuvereceğiniz müthiş bir roman olarak karşımızda durmaktadır.’’

Nusret Kılıç

*Beyim, Yabgu orduyla sefere çıkmış. Yanında dün Yabgu ile toplanan beyler varmış.* dedi. Habere Selçuk Bey’in canı sıkıldı. Yüzünün aldığı şekil sıkıntısını açıkça belli ediyordu, ses tonu da. Altuğ’a dönerek:

*Nereye sefer eylermiş?* diye sordu.

*Beyim kimse bilmez. Kınık alplarını yanına almamış.* dedi.

*Evet, Altuğ oyun başladı. Gözünü dört aç. Bu işin sonu: ya devlet başa veya kuzgun leşe olacak. Benim leşimi kuzguna yedirme niyetim yok bilesin.* diyerek hızla otağdan çıktı. Eyerli duran atına atladığı gibi, Yenikent yollarından çıkıp düz ovaya sürdü. Yıllar önce böyle atıyla çıktığında başında dönen kartal yine dönüyordu. Altuğ ve beş alp da kendisini izliyorlardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu