Tarih Kitapları

Stalin ve Turancılar pdf oku indir

Stalin ve Turancılar pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Stalin ve Turancılar kitabını paylaştık. 181 sayfadan oluşan Stalin ve Turancılar kitabının yazarı ise Sebahattin Şimşir‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Stalin ve Turancılar oku indir. Stalin ve Turancılar pdf indir yandex, Stalin ve Turancılar pdf indir idefix, Stalin ve Turancılar PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Stalin ve Turancılar Pdf indir

Stalin ve Turancılar Kısa Özet

Sovyetler Birliği, 1930’lu senelera gelindiğinde, tamamlandığı düşünülen istila hareketlerine karşı oluşabilecek tepkilere izin vermemek için, sözde suçlamalarla ve bahanelerle binlerce hatta binlerce kişiyi kurşuna dizilmek, sürgüne gönderilmek, hapis cezalarına çarptırılmakla yüz yüze bırakmış; binlerce insanı düzmece mahkemelerde tek celselik yargılamayla hemen kurşuna dizdirmiştir. Yine sayıları binler, hatta yüzbinlerle ifade edilecek insanı da sürgüne göndermiş, hapse atmış, işlerine son vererek âdeta açlık ve ölüme terk etmiştir. Türk dünyasının binlerce aydını, ilim adamı, sanatkârı, devlet adamı da ne yazık ki Stalin başlattığı bu kırgından nasibini almış; adeta Türklüğün ilim, kültür ve sanat damarlarını kurutma noktasına getirmiş, Türk’ün ve Türklüğün sesini susturmak istemiştir.

Elinizdeki bu ufak çalışma bu dönemle alakalı başta Rusya Federasyonu, Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Ukrayna olmak üzere imkânlarımız ölçüsünde ulaştığımız kaynaklar yanında hâlâ Rusya Federasyonuna bağlı Dağıstan ve Tataristan’da yayına giren kaynaklardan istifade edilerek Stalin zamanında yapılan kırgınlar ve kırgına maruz kalanların bir kısmı ile ilgili bilgiler vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu