Edebiyat Kitapları

Sir Isaac Newton pdf indir

Sir Isaac Newton pdf indir, kitap özetleri sitemizde Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar türünde çıkarılan Sir Isaac Newton kitabını paylaştık. 120 sayfadan oluşan Sir Isaac Newton kitabının yazarı ise E.N. Da C. Andrade‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Sir Isaac Newton oku indir. Sir Isaac Newton pdf indir yandex, Sir Isaac Newton pdf indir idefix, Sir Isaac Newton PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Sir Isaac Newton Pdf indir

Sir Isaac Newton Kısa Özet

Sir Isaac Newton (4 Ocak 1643- 20 Mart 1727), İngiliz fizikçi, matematikçi, astronom, mucit, filozof ve teolog.
1687’de yayına giren kitabı Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica, klasik mekaniğin temelini atmıştır ve tarihin en mühim bilimsel kitaplarından biri olmuştur. Bu çalışmasında Newton evrensel kütleçekimini ve hareketin üç kanununu ortaya koymuş ve sonraki üç yüzyıl boyunca bu bakış açısı bilim dünyasına egemen olmuştur. Newton dünya çapındaki nesnelerin hareketleri ile gökyüzündeki nesnelerin aynı doğal yasalar ile yönetildiklerini kendi kütleçekim kanunu ile Kepler’in gezegen hareketleri kanunu içindeki tutarlılıklar ile göstermiştir. Newton ilk yansıtmalı teleskobu geliştirmiş, beyaz ışığın bir prizmaya tutulduğunda farklı renklerden bir tayf yapması gözlemi sonucu bir renk kuramı oluşturmuştur.

Newton bilim insanları aracılığıyla tarihin en etkili bireylerindan biri kabul edilmektedir. 1999`un sonlarında 100 ileri gelen fizikçiyle gerçekleştirilen milenyum oylamasında Newton, tüm zamanların en iyi fizikçileri içinde Albert Einstein`dan sonra 2. sırayı almıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu