Nasıl Yapılır

Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir? 2022

Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir? 2022, bilgi sitemizde Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir? 2022 ile alakalı ayrıntı kısmı paylaştık. Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir? 2022 ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir? 2022

Telefonlarından mesaj gönderen bu mesajları silinen bireyler için en büyük soru işareti olan silinen mesajlar nasıl geri getirilir rehberimizi takip ederek kolay bir biçimde mesajları nasıl geri getirebilirsiniz.

Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

İşte iOS ve Android için sıra sıra silinen mesajları geri getirme işlemleri;

iOS İçin Silinen Mesajları Geri Getirme

iOS işletim sisteminde silinen mesajların geri getirilebilmesi adına bulut sisteminin kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle kullanıcıların iCloud ve ya iTunes kullanması gerekmektedir. Bu sistemlerin kullanıldığı sırada sırasıyla dosya, aygıtlar ve yedekten geri al gibi seçenekleri tercih ederek eski tükettiğinize dönebilir ve silinen tüm mesajları geriye döndürebilirsiniz. Bu işlemleri yaptığınızda mevcut tükettiğiniz üzerindeki tüm kayıtlı mesajlar gösterilen tarihteki durumuna dönmüş olacaktır. Kullanıcılar iOS işletim sisteminde eğer iCloud ve iTunes kullanmıyorsa ve yedekleme gibi işlemler yapılmamışsa, silinen mesajların geri alınabilmesi olabilecek olmayacaktır. Bu nedenle bu tür durumlarla karşılaşmamak isteyen kullanıcıların önceden yedekleme işlemlerini ayarlaması yeterli olacaktır.

Android İçin Silinen Mesajları Geri Getirme

Android işletim sisteminde eğer özel bir yedekleme programı kullanmıyorsanız bu işlemlerde değişik bir program tercih ederek geri yükleme yapmanız gerekecektir. Android geri yükleme uygulaması olarak 3 farklı farklıi tercih edebilirsiniz.

  1. Android Data Recovery
  2. Coolmuster Android SMS+Contacts Recovery
  3. Wondershare Dr Fone for Android

Bu programlardan herhangi birini tercih ettikten sonra program üzerinden recovery seçeneği ile telefonunuzu öncedenki tarihlere geri yükleyebilirsiniz. Yapacağınız bu işlemler ardından telefonunuzda kayıtlı olan fakat silinen tüm mesajlar sistem aracılığıyla geri yüklenecektir. Bu geri yükleme ardından ise gereksiniminizı kolay bir biçimde karşılayabilir ve silinen mesajlara ulaşarak işinizi tamamlayabilirsiniz. Silinen mesajların Android işletim sisteminde geri getirilmesi sırasında bilgisayarın da kullanılması gerekmektedir.

USB hata ayıklama seçeneğini aktif hale getirme

USB hata ayıklama seçeneği aktif hale getirmek adına (Eğer telefonunuz da önceden bu ayarı yapmamışsınız) ilk kez telefonunuzun ayarları bölümüne giriş yapmanız gerekir. Ardından telefon ile ilgili bölümündeki derleme numarası üzerine 7 defa dokunmalısınız. Böylelikle yapacağınız işlemler aracılığıyla alakalı USB hata ayıklama seçeneğini ayarlayabilmeniz olabilecek olacaktır. Bu işlemleri yaptığınızda Android işletim sisteminde yalnızca silinen mesajlar değil, mesajların dışında fotoğraf gibi diğer verileriniz de geri yüklenebilmektedir. İşlemlerde yüzde 100 kesin sonuç alınması olabilecek olmayacağı gibi bu durum bazı şartlara göre değişkenlik gösterebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu