Tarih Kitapları

Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi 8. Cilt pdf indir

Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi 8. Cilt pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi 8. Cilt kitabını paylaştık. 488 sayfadan oluşan Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi 8. Cilt kitabının yazarı ise Edward Gibbon‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi 8. Cilt oku indir. Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi 8. Cilt pdf indir yandex, Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi 8. Cilt pdf indir idefix, Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi 8. Cilt PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi 8. Cilt Pdf indir

Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi 8. Cilt Kısa Özet

Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi’nin sekizinci ve son cildi ile insanlık tarihinin en mühim dönemeçlerinden birini almış oluyoruz. Edward Gibbon bu son cildin ilk üç bölümünde İstanbul’un fethine giden meşakkatli yolu anlatıyor. Bizans’ın içinde bulunduğu toplumsal, siyasal ve ekonomik karmaşayı, Batı’dan beklediği ama bir türlü gelmeyen yardımları, Batı’daki cumhuriyet ve krallıkların Bizans’a karşı umursamazlığını ortaya seriyor. Bu bölümlerde bunun bunun yanında Osmanlı’nın artık bir imparatorluk olarak anılmasına giden sürece, gerçekleştirilen siyasal, askerî ve ekonomik düzenlemelere ve nihayetinde İstanbul’un kuşatılmasına değiniyor.

İstanbul’un fethiyle birlikte Gibbon, dikkatini Batı Hristiyan dünyasına veriyor ve son üç bölümü papalık mücadelelerine, Roma’da yöneticiler, soylular, din adamları içinde yaşanan kargaşalara, gerçekleştirilen konsillere vb. ayırıyor. Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi’nin son noktasını ise şu sözlerle koyuyor: *Hayatımın yirmi yılını meşgul eden fakat kendi arzularıma göre yetersiz kalan bu çalışmayı ilk kez Capitolinus’un kalıntıları içinde düşündüm ve nihayet halkın merakına sundum.*

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu