Edebiyat Kitapları

Profesör Andersen`in Gecesi pdf indir

Profesör Andersen`in Gecesi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Profesör Andersen`in Gecesi kitabını paylaştık. 112 sayfadan oluşan Profesör Andersen`in Gecesi kitabının yazarı ise Dag Solstad‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Profesör Andersen`in Gecesi oku indir. Profesör Andersen`in Gecesi pdf indir yandex, Profesör Andersen`in Gecesi pdf indir idefix, Profesör Andersen`in Gecesi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Profesör Andersen`in Gecesi Pdf indir

Profesör Andersen`in Gecesi Kısa Özet

Elli beş yaşındaki saygın edebiyat profesörü Pal Andersen, evinde yalnız başına geçirdiği bir Noel akşamı pencereden dışarıyı seyrederken karşı binada işlenen bir cinayete tanık olur. Cinayeti polise ihbar etme hususunda yaşadığı ve nedenini bir türlü açıklayamadığı kararsızlık Profesör Andersen’i inandığını sandığı bir çok şeyi sorgulamaya itecektir:

Kendisinin toplum içindeki rolünden edebiyat ve sanatın önemine, alışageldiği inançsızlığından ahlak ve adalete dair düşüncelerine, artık hiçbir şey eskisi kadar kesin görünmemektedir.

Profesör Andersen’in Gecesi, Dag Solstad’dan varoluşçu bir cinayet romanı.

*Hitchcock’un Arka Pencere’sinin, Camus’nün varoluşçu bunaltısının ve Larkin’de gördüğümüz toplumsal mahcubiyetin keskin bir bileşimi.*
Times Higher Education Supplement

*Bütün söylentiler doğru çıktı: Solstad vazgeçilmez bir romancı.*
Charles Finch, New York Times Book Review

*Norveç’in tartışmasız en cesur ve en zeki yazarı.*
Per Petterson

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu