İnceleme

Pembe İncili Kaftan pdf oku indir

Pembe İncili Kaftan pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Roman ve Öykü Kitapları türünde çıkarılan Pembe İncili Kaftan kitabını paylaştık. 64 sayfadan oluşan Pembe İncili Kaftan kitabının yazarı ise Ömer Seyfettin‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Pembe İncili Kaftan oku indir. Pembe İncili Kaftan pdf indir yandex, Pembe İncili Kaftan pdf indir idefix, Pembe İncili Kaftan PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Pembe İncili Kaftan Pdf indir

Pembe İncili Kaftan Kısa Özet

Muhsin Çelebi sözünü bitirince izin filan istemedi, kalktı. Kapıya doğru yürüdü. Şah İsmail donmuş, taş kesilmişti. Çaldıran’da kırılacak gururu, bugün Türk’ün ateş bakışları altında erimişti. Muhsin Çelebi dışarı çıkarken, kendi gibi hayretten donan nedimlerine, *Şunun kaftanını veriniz,* dedi. Savaşçılardan biri koştu. Tahtın önünde serili kaftanı topladı.

*Buyurun. Kaftanınızı unutuyorsunuz.*

Muhsin Çelebi durdu. Güldü. Çıktığı kapıya doğru dönerek Şahın işiteceği yüksek bir sesle: *Hayır,unutmuyorum. Onu size bırakıyorum. Sarayınızda büyük bir padişah elçisini oturtacak seccadeniz, minderiniz yok… Hem bir Türk, yere serdiği şeyi bir daha arkasına koymaz… Bunu bilmiyor musunuz?* dedi.

Türk edebiyatının en kuvvetli kalemlerinden birisi olan Ömer Seyfettin, yerlilik bilinciyle kaleme aldığı, milli ve manevi değerlerimizi öne çıkaran öyküleriyle her zaman okunmayı hak ediyor…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu