Tarih Kitapları

Osmanlı’yla Dertleri Ne? pdf indir

Osmanlı’yla Dertleri Ne? pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Osmanlı’yla Dertleri Ne? kitabını paylaştık. 192 sayfadan oluşan Osmanlı’yla Dertleri Ne? kitabının yazarı ise Koray Şerbetçi‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Osmanlı’yla Dertleri Ne? oku indir. Osmanlı’yla Dertleri Ne? pdf indir yandex, Osmanlı’yla Dertleri Ne? pdf indir idefix, Osmanlı’yla Dertleri Ne? PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Osmanlı’yla Dertleri Ne? Pdf indir

Osmanlı’yla Dertleri Ne? Kısa Özet

Bu eser, klasik bir Osmanlı-İngiliz ilişkileri tarihi değildir. Daha çok yakın çağlarda yaşanan Habil ve Kabil kıssasının izini sürmek gibidir. Bu mücadele, tarih boyunca hep var olmuş iki zıt zihniyetin mücadelesidir esasında. Bu mücadele neticesinde yeryüzünde Habil’i temsil eden Osmanlı düzeni son bulmuş; zihinsel hâkimiyet, Kabil’i temsil eden İngiliz aklının saldırgan düzenine kalmıştır.

Bu macerasın ilk bölümünde; İngiliz siyasi kimliğinin nasıl inşa edildiğini, İngiliz gücü ile Yahudi sermayesinin proje ortaklığının küresel egemenliğe uzanışını, İngiliz insanının zihin haritasını bulacaksınız.

İkinci bölümündeyse; İngiliz-Yahudi imparatorluğunun Osmanlı Devleti’ni yıkıma götüren taktiklerini, siyasetten ekonomiye, kültürden psikolojiye, Osmanlı direncini kırabilmek için hemen hemen dört yüz yıla yayılan politik örümcek ağını nasıl ördüğünü okuyacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu