Tarih Kitapları

Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil – Füsun pdf indir

Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil – Füsun pdf indir, kitap özetleri sitemizde Osmanlı Tarihi Kitapları türünde çıkarılan Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil – Füsun kitabını paylaştık. 512 sayfadan oluşan Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil – Füsun kitabının yazarı ise Ahmet Atilla Şentürk‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil – Füsun oku indir. Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil – Füsun pdf indir yandex, Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil – Füsun pdf indir idefix, Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil – Füsun PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil – Füsun Pdf indir

Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil – Füsun Kısa Özet

Osmanlı’nın gündelik yaşamı, sosyal yapısı, toplum gelenekleri, inançları, ordu ve askerliği, güzel sanatları, antropolojisinin bunun yanında şiir ve edebiyatına dair her şey…

Bu kitap günümüz insanının Fuzûlî, Bâkî, Nedîm gibi şairlerin eserlerini basit bir şekilde okuyup anlayabilmesi maksadıyla hazırlandı. Bu şiiri vücuda getiren 650 civarında dîvân ve mesnevînin hemen hemen 2.000.000 beyti taranıp eski edebiyatın nirengi noktaları madde başları haline getirilerek zengin örneklerle izah edildi. Osmanlı Şiiri Kılavuzu’ndaki madde başlıkları, bugün yanlış bir adlandırmayla daha çok *Divan Şiiri* diye bilinen edebiyatın temel kavramlarını emsallariyle açıklıyor. Kılavuzu kullananların ellerine aldıkları eski bir şiir metnini, mühim ölçüde çözüp tadına varabileceği inancındayız.

Eski şiir, aradaki önüne geçer kaldırıldığında gerçekten okuması ve yorumlaması son derece zevkli bir meşgaledir. Bu şiirin her beyti, bize yüzseneler öncesinden gönderilmiş birer bilmece gibidir. Bunları çözmek, insanda heyecan ve bir yenisini daha çözüp anlama isteği uyandırır.

Bundan 300-500 sene önce yaşamış bir söz ustasının zihninin kıvrımlarından kopan ince bir nükteyi 21. yüzyılda yeniden keşfedip zevkine varabilmek, bambaşka bir heyecan konusudur.

Milletimizin Osmanlı Şiiri Kılavuzu aracılığıyla tarih ve kültürüyle daha kuvvetli bağlar kurabileceğine inanıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu