Tarih Kitapları

Osmanlı, Cumhuriyet ve Aleviler pdf oku indir

Osmanlı, Cumhuriyet ve Aleviler pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Osmanlı, Cumhuriyet ve Aleviler kitabını paylaştık. 560 sayfadan oluşan Osmanlı, Cumhuriyet ve Aleviler kitabının yazarı ise Erol Duran‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Osmanlı, Cumhuriyet ve Aleviler oku indir. Osmanlı, Cumhuriyet ve Aleviler pdf indir yandex, Osmanlı, Cumhuriyet ve Aleviler pdf indir idefix, Osmanlı, Cumhuriyet ve Aleviler PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Osmanlı, Cumhuriyet ve Aleviler Pdf indir

Osmanlı, Cumhuriyet ve Aleviler Kısa Özet

Selim (Yavuz) 1514 senesindeki büyük kıyımından sonra denilebilir ki Aleviler hiç bir padişah zamanında rahat ve huzur bulamadılar.Devletten gelen baskılardan cesaret alan medrese,cami,müftü,hoca ve benzeri kesimle aynı biçimde hareketle aslı astarı olmayan dedikodu ve iftiralar ile geniş halkın kesimini kışkırttılar.Selçuklu zamanından günümüze kadar her zamanda Aleviler okumaya,iyiliğe ve güzelliğe,insanca yaşamaya ve insana saygı göstermeye özen göstermişlerdir.Alevilerin Düşüncesinde Asla Yobazlık ve hurafe yer almamıştır.Çağdaş ve hümanist bir yaşamın sembolü olmuşlardır.

Tek amaç insanca yaşamak ve insanca düzen kurmak… Selçuklu zamanında Baba İshak`ın öncülüğünde Babai Ayaklanması,Osmanlı zamanında Simavna kadısı Şeyh Bedrettin,Şah kulu,Niksarda Nur Ali,Bozok`ta Baba Zennun orta Anadoluda Kalender Çelebi,Sivas yöresinde Pir Sultan Değişik zamanlarda Celali Ayaklanmaları ile Alevi toplumunun haksızlıklara karşı tahammülsüzlüğünü göstermektedir. Alevi toplumu tarihin her evresinde gerek aile içinde,gerekse dergahlardaCem evlerinde ve cemaatlarda Eline Beline Diline sahip olmak ilkelerini kuşaktan kuşağa aktarmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu