Tarih Kitapları

Osmanistik Bilimi’ne Katkılar pdf indir

Osmanistik Bilimi’ne Katkılar pdf indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Osmanistik Bilimi’ne Katkılar kitabını paylaştık. 560 sayfadan oluşan Osmanistik Bilimi’ne Katkılar kitabının yazarı ise Halil İnalcık‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Osmanistik Bilimi’ne Katkılar oku indir. Osmanistik Bilimi’ne Katkılar pdf indir yandex, Osmanistik Bilimi’ne Katkılar pdf indir idefix, Osmanistik Bilimi’ne Katkılar PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Osmanistik Bilimi’ne Katkılar Pdf indir

Osmanistik Bilimi’ne Katkılar Kısa Özet

Her çalışmasında tarih yazıcılığının önemi üzerinde duran Halil İnalcık, Osmanistik Bilimi’ne Katkılar’da, Osmanlı kaynaklarının bilimsel metotlarla tespitinde ve kullanılmasında metin tenkidi metotlarıyla çalışılmasının ve bu metotların üniversitelerimizde ayrı bir öğretim birimi olarak yerleşmesi gereğinin üzerinde duruyor. Osmanlı tarihi incelemelerinın temel kaynağı olan arşivleri, belge incelemeleri ve yayına girmesi metotları üzerinde duran çalışmaları konu alıyor.

İnalcık kitabının ikinci bölümünü Ahmedî’nin yaşamı ve tarih bölgesindeki eserlerine ayırıyor. Şâir Ahmedî’nin Gazâvâtnâme ve Ahvâl-i Sultân Mehemmed vakâyinâmelerinin Theodor Menzel’e ait tıpkıbasım nüshası ile F.R. Unat-M.A. Köymen edisyonunun text-kritik yayını ve Menzel nüshasının Ahmedî’ye ait tarihleri içeren bölümlerinin tıpkıbasımları bu kıymetli çalışmada okura sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu