Tarih Kitapları

Orta Çağ’Dan Kesitler pdf indir

Orta Çağ’Dan Kesitler pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Orta Çağ’Dan Kesitler kitabını paylaştık. 176 sayfadan oluşan Orta Çağ’Dan Kesitler kitabının yazarı ise ‘dır. kapağa sahip olan Orta Çağ’Dan Kesitler oku indir. Orta Çağ’Dan Kesitler pdf indir yandex, Orta Çağ’Dan Kesitler pdf indir idefix, Orta Çağ’Dan Kesitler PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Orta Çağ’Dan Kesitler Pdf indir

Orta Çağ’Dan Kesitler Kısa Özet

Orta Çağ 8. yüzyıldan başlayan ve 14. yüzyıla değin devam eden uzun bir dönemi kapsamaktadır. Bu kadar uzun bir dönem de akla bir çok soru getirmektedir. “Avrupa Orta Çağ’da mı doğmuştu?” veya “sonraki gelişmeler yahut yenilgiler Orta Çağ’ın sonu muydu?”, “Doğu dünyası bu sürede Rönesans yaşadı mı?” 

Bu kitap, farklı başlıklar altında bu uzun döneme farklı pencerelerden yaklaşmaktadır. İlk başta Orta Çağ’ın enteresan yüzlerinden ittifak evliliklerinin, ünlü emsallarinden olan Otto Hanedanı zamanındaki prestij evlilikleri sosyal hayata kapı aralamaktadır. Tarihin her döneminin mühim bir kurumu olan ordu ve askerlik kurumu ise Condottieri adı verilen profesyonel paralı askerler ile feodal yapıda yerini almıştır. Orta Çağ Fransa’sının Bilge Bir Kral’ı V. Charles’ın faaliyetleri ayrı bir önem taşımaktadır. Yemen’de ilk Şiî kadın hükümdar olan Melike Erva’ya gelince Doğu’daki mistik dünyanın çok bilinmeyen ama mühim kadın hükümdarı olarak kendini göstermektedir. XIII. yüzyıldaki Ticaret devrimini de düşünerek “İngiltere Krallığı, halkı ve tüm tüccarlarına selam olsun” diyor ve Orta Çağ’daki yolculuğumuza başlıyoruz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu