İnceleme

Orhan Yazıtları pdf indir

Orhan Yazıtları pdf indir, kitap özetleri sitemizde Roman ve Öykü Kitapları türünde çıkarılan Orhan Yazıtları kitabını paylaştık. 160 sayfadan oluşan Orhan Yazıtları kitabının yazarı ise Yücel Öztürk‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Orhan Yazıtları oku indir. Orhan Yazıtları pdf indir yandex, Orhan Yazıtları pdf indir idefix, Orhan Yazıtları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Orhan Yazıtları Pdf indir

Orhan Yazıtları Kısa Özet

Herkese Merhabalar. Ben Orhan. Gümüş Sitesi’nde yaşıyorum. Size annemin gözlerinin gücünden, arkadaşımın sakarlıklarından, kulaklıkları mindere andıran adamdan söz edebilirim. Yanlışlıklar devesinin kulaklarını, Göktürklerden gelen atlıyı, Orhun Irmağı’nın on beşinci katında yaşayan bilgeyi, anneannemin niçin pirinç olduğunu da anlatabilirim. Ama en fazla da *Türkçe insan*ı sizinle birlikte aramayı isterim. Nasıl mı?

Yüzseneler önce dikili taşlara yazılmış Orhun Yazıtları. Türkçenin ilk yazılı kaynakları… Vezir Bilge Tonyukuk öncü olmuş bu işe. Bunları öğrendiğimde Bilge Tonyukuk’un yolundan gidebileceğimi düşündüm. Ben de Gümüş Sitesi’nin bahçesine kendi adıma yazıtlar dikmeye karar verdim: Orhan Yazıtları!

Türkçemizin güzelliklerini anlatmak, çok fazla yapılan yanlışları göstermek, dilimizi doğru kullanmanın önemini kavratmak için işe giriştim. Kısa olaraksı *Türkçe insan*ın peşine düştüm. Sizin de anlattıklarıma kulak vereceğinizi, yazıtlarıma uğrayacağınızı ve bu yolda beni yalnız bırakmayacağınızı biliyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu