Edebiyat Kitapları

Necmettin Erbakan – Tavsiyeler pdf indir

Necmettin Erbakan – Tavsiyeler pdf indir, kitap özetleri sitemizde Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar türünde çıkarılan Necmettin Erbakan – Tavsiyeler kitabını paylaştık. 115 sayfadan oluşan Necmettin Erbakan – Tavsiyeler kitabının yazarı ise Mustafa Haznedaroğlu‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Necmettin Erbakan – Tavsiyeler oku indir. Necmettin Erbakan – Tavsiyeler pdf indir yandex, Necmettin Erbakan – Tavsiyeler pdf indir idefix, Necmettin Erbakan – Tavsiyeler PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Necmettin Erbakan – Tavsiyeler Pdf indir

Necmettin Erbakan – Tavsiyeler Kısa Özet

*İslâm, dünya ve ahiret saadetinin tek ilacıdır.*

*İslâmi tebliğde muhatabımız istisnasız bütün insan¬lardır. Öyleyse görüşü ve görüntüsü ne olursa olsun, da¬vamız herkese anlatılmalı, davet her kesime yapılmalıdır. Tebliğ ve davet bizden, hidayet Allah (c.c.)’tandır.* En büyük iki nimet akıl ve imandır. *Akıl; imanın ve İslam’ın emrinde en büyük nimet, nefsin ve şeytanın elinde ise, sebebi felâkettir.*

*Siyaseti önemsemeyen Müslümanları, Müslümanları önemsemeyen siyasetçiler yönetir.*

Erbakan Hoca Türkiye’de ümmet düşüncesinin öncüsü ve ülkemizde ümmet bilincinin oluşmasına büyük katkı sağ¬layan bir mimardır. Sünni, mutedil inancın Türkiye’de yay¬gınlaşmasında büyük katkı Hoca’ya aittir. Yani Erbakan Hocayı bir siyasi parti önderi gibi değil ilk kez bir İsla¬mi hareket önderi olarak görmek gerekir ki Hoca bunu ba¬şarmıştır. Zira Türkiye’de mütedeyyin bireylerin yolunun açılmasına vesile olmuştur. Dünya Müslümanlarına da fik¬ri ve fiili olarak büyük katkılarda bulunmuştur.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu