Edebiyat Kitapları

Nar Çiçekleri pdf indir

Nar Çiçekleri pdf indir, kitap özetleri sitemizde Denemeler türünde çıkarılan Nar Çiçekleri kitabını paylaştık. 152 sayfadan oluşan Nar Çiçekleri kitabının yazarı ise Mehmed Uzun‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Nar Çiçekleri oku indir. Nar Çiçekleri pdf indir yandex, Nar Çiçekleri pdf indir idefix, Nar Çiçekleri PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Nar Çiçekleri Pdf indir

Nar Çiçekleri Kısa Özet

Bu toprakların çokkültürlülük gerçeğini devlet eliyle hoyratça budamaya kalkanlara rağmen “biz” ve “ötekiler” ayrımını tümüyle ortadan kaldırmaya çalışarak dallarını yeniden yeşerten ve kök salan koca çınarların mirasını bugüne taşıyan Mehmed Uzun, bambaşka bir coğrafyaya sıkışıp kalsa dahi bir arada yaşamanın kıymetini ve kendini öteki`nin yerine koyabilmenin önemini denemeleriyle bir kez daha hatırlatıyor.

Ömrünün ilk yarısını Türkiye`de çeşitli hapishanelerde, diğer yarısını ise sürgünde geçirmek zorunda kalan çağdaş bir Kürt aydınının perspektifinden savaşlar, kıyımlar, sürgünler, göçler, faşizm ve ırkçılık çağı olan 20. yüzyıla bir hayli etkili ve içten bir bakış…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu