Edebiyat Kitapları

Müsameretname pdf indir

Müsameretname pdf indir, kitap özetleri sitemizde Klasik Romanlar ve Kitapları türünde çıkarılan Müsameretname kitabını paylaştık. 528 sayfadan oluşan Müsameretname kitabının yazarı ise Emin Nihad‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Müsameretname oku indir. Müsameretname pdf indir yandex, Müsameretname pdf indir idefix, Müsameretname PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Müsameretname Pdf indir

Müsameretname Kısa Özet

19. yüzyıl her yönden büyük değişimlerin asrıdır.

Bir yandan hayat değişirken onu dolduran insan ve tercihler de değişmektedir. Yüzlerce yıl sürmüş ve kendisine özgü bir gelenek kurmuş yazılı ve sözlü edebiyat da dâhildir bu sürece.

Eski edebiyatın anlamlar dünyası özellikle romanın devreye girmesiyle birlikte bambaşka bir çehreye bürünür.

Yeni yazarlar, yeni anlatım şekilleri ararken geçmişten basit bir şekilde kopamazlar.

Emin Nihad Bey’in Müsâmeretnâme adlı eseri bu sürede öne çıkan ve hem hacmi hem de anlatım zenginliğiyle kültür tarihimize ismini duyuran eserlerin başında gelir. 12 ayrı fasikülde yayınlanmış 7 farklı öyküden oluşan eser, Batılı tarzda öykü/roman geleneğinin ilk ürünleri içinde gösterilir. Geleneksel anlatıdan esintiler ile ilerleyen, uzun kış gecelerinde bir araya gelmiş insanın birbirlerine aktardığı hikâyeler olduğu için de *Gece Hikâyeleri* olarak da ünlenmiştir.

Enfel Doğan’ın uzun ve titiz hazırlık süreciyle günümüz Türkçesine uyarladığı Müsameretname, sürükleyici iç enerjisi ve merak duygusunu sürekli olarak diri tutan dilsel kıvraklıkları ile vazgeçilmez bir klasik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu