Edebiyat Kitapları

Mürekkep Lekesi pdf indir

Mürekkep Lekesi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Öykü Kitapları türünde çıkarılan Mürekkep Lekesi kitabını paylaştık. 176 sayfadan oluşan Mürekkep Lekesi kitabının yazarı ise Mihail Şişkin‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Mürekkep Lekesi oku indir. Mürekkep Lekesi pdf indir yandex, Mürekkep Lekesi pdf indir idefix, Mürekkep Lekesi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Mürekkep Lekesi Pdf indir

Mürekkep Lekesi Kısa Özet

Evet, her şeyin temelinde bir doğru, hat, çizgi yatar. Boşlukta herhangi iki noktayı alın, herhangi iki nesneyi alın; aralarına onları bağlayacak bir doğru çekebilirsiniz. Dünyadaki her şeyin içinde gözle görülmeyen doğrular mevcuttur, hepsi birbirine bağlıdır, ayrılamazlar. Uzaklık da bu gerçeğin önünde engel teşkil edemez; doğrular uzadıkça uzar, lastik gibi, uzadıkça şeyleri daha sıkı bağlar birbirine. Gördüğünüz gibi mürekkep hokkası ile parke zemine düşmüş as içinde, kuyruklu piyanonun pedalı ile pencere pervazına düşen ağaç dallarının gölgeleri içinde, benimle sizin aranızda birer doğru uzanıyor. Onlar da bir nevi damarlar, dünyanın dağılıp gitmesini engelleyen damarlar. 

Mihail Şişkin, öykülerinde *dünyanın dağılıp gitmesini engelleyen damarlar*dan besleniyor. Kendisinin ve çağının gerçeklerini, çok az yazarın sahip olduğu canlı bir hayal gücüyle, yeni bir perspektiften sunmayı başarıyor.

Şişkin, büyük idealler uğruna yaşamları boyuncan ve aşklarından vazgeçmiş devrimcilerden Sovyetler Birliği’nin dağılışını yaşayan insanlara uzanan geniş bir yelpazede, başta Gogol ve Çehov gibi büyük Rus öykücülerin görkemli mirasına yakışır bir dünya yaratıyor.

Çağdaş Rus edebiyatının büyük ismi Şişkin’in farklı zamanlarda yayımlanmış sekiz öyküsünü bir araya getiren Mürekkep Lekesi, Erdem Erinç’in Rusça aslından çevirisiyle…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu