Nasıl Yapılır

Modem şifre değiştirme 2022

Modem şifre değiştirme 2022, bilgi sitemizde Modem şifre değiştirme 2022 ile alakalı ayrıntı kısmı paylaştık. Modem şifre değiştirme 2022 ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Modem şifre değiştirme 2022

Modemler mevcut internetin sorunsuz bir biçimde kullanılmasını sağlarken kurulum ve ardından ayarlamalar için modem şifre değiştirme gibi aşamalar gerekebilir. Modemlerin fabrika üretimi ardından standart ayarları bulunmaktadır. Bu ayarlarda modem Wi-Fi şifresinden ara yüze girme aşamasında kullanılacak bilgilere kadar birden fazla detay hazır olduğu gibi bu bilgiler modem kullanıcı kılavuzunda da bulunmaktadır.

Modem ara yüzüne girme

Modem şifre değiştirme işlemlerinde hem modem ara yüzüne giriş şifresi hem de Wi-Fi şifresinin değiştirilmesi olabilecekdür. Şifre değiştirmek adına ilk kez modem ara yüzüne girilmesi gerekmektedir. Modem ara yüzüne giriş işlemlerinde modemin bilgisayara bağlanması gerekir. Bilgisayar bağlantısı bir kablo ile yapılması gerekirken eğer Wi-Fi şifresini biliyorsanız Wi-Fi bağlantısını da kullanabilirsiniz. Ardından temel olarak modeme atanan IP üzerinden modeme ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu IP genelde 192.168.1.1 olmaktadır. Bunun yanında bazı modellerde veya birden fazla modemin olduğu alanlarda, farklı IP alımları olabilmektedir. Bunun için yine kullanım kılavuzuna bakabilirsiniz.

Modem ara yüzüne giriş yapıldıktan sonra genelde yeni şifre belirlenmesi istenecektir. Bu bölümde istediğiniz şifreyi iki defa girerek kolay bir biçimde modem ara yüz şifresini değiştirebilirsiniz.

Modem Wi-Fi şifresini değiştirme 

Wi-Fi şifresini değiştirme hususunda ise modem ara yüzüne girdikten sonra kablosuz bağlantı farklılerinin takip edilmesi gerekir. Bu bölümde modem Wi-Fi kablosuz ağ ismi ve şifresi gibi detaylar görülecektir. Bu ekranda şifre değiştirme işlemlerini kolay bir biçimde uygulayabilirsiniz. Değişiklikler geçerli olduktan sonra yeni şifreyi kullanmanız gerekmektedir. Şifre değişikliğini Wi-Fi bağlantısı yaptığınız bir cihaz ile gerçekleştiriyorsanız, internet bağlantınız kopacaktır. Bu nedenle Wi-Fi şifresini yenilemeniz gerekecektir. Bilgisayarda Wi-Fi ağı üzerine sağ tıklama yaparak unut seçeneğini ardından ise yeniden bağlantı kurarak yeni şifreyi girmeniz gerekmektedir. Bilgisayarlar üzerinden uygulayabileceğiniz bu aşamalarda her modem ve her marka için değişik işlemlerin yapılması gerekecektir. Lakin bu hususta bazı değişikler olabileceği gibi kullanım kılavuzu kullanıcılar için en büyük yol gösterecektır. Eğer modeminiz eskiyse ve herhangi bir kılavuz yer almıyorsa, üretici sitesi üzerinden destek alabilirsiniz.

apkcell.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu