Tarih Kitapları

Mitler, Gerçekler ve Yöntem pdf indir

Mitler, Gerçekler ve Yöntem pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Mitler, Gerçekler ve Yöntem kitabını paylaştık. 354 sayfadan oluşan Mitler, Gerçekler ve Yöntem kitabının yazarı ise Edhem Eldem‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Mitler, Gerçekler ve Yöntem oku indir. Mitler, Gerçekler ve Yöntem pdf indir yandex, Mitler, Gerçekler ve Yöntem pdf indir idefix, Mitler, Gerçekler ve Yöntem PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Mitler, Gerçekler ve Yöntem Pdf indir

Mitler, Gerçekler ve Yöntem Kısa Özet

Mitler, Gerçekler ve Yöntem: Osmanlı Tarihinde Aklıma Takılanlar bir Osmanlı tarihçisinin farklı dönemlere, farklı konulara dair üretken merakının ve titiz araştırmacılığının bilançosunu sunuyor. Bu kitapta bir araya gelen makalelerinde Edhem Eldem, bir resme dair genel kabul görmüş yorumlardan, bir Osmanlı bürokratının kendi hayat hikâyesini anlatırken yaptığı tercihlere; Yeniçerilerin mezarlarının akıbetinden, 19. yüzyılın başındaki bir intihal vakasına genişleyen bir yelpazede Osmanlı tarihine ilişkin bir dizi miti sorguluyor. Edhem Eldem’in bu kitabı Osmanlı tarihinin yazımına dair genel ve spesifik yöntem önerileri sunmanın bunun yanında, tarihçinin ufkunun günümüzü kapsadığını da gösteriyor. Mitler, Gerçekler ve Yöntem bunun bunun yanında Edhem Eldem’in Collège de France’a uzanan tarihçilik kariyeri ile ilgili kapsamlı bir söyleşiyi de okurlara sunuyor.

Ömer Turan ve Y. Doğan Çetinkaya’nın yayına hazırladığı bu kitap bunun yanı sıra Tarih Vakfı Yurt Yayınları’nın *Tarihçilerin Mutfağı: Toplumsal Tarih Kitapları* dizisinin ilk kitabı.Bu yeni dizi ile ağırlıklı olarak Toplumsal Tarih dergisinden çıkmış makaleleri bir araya getiren kitapları okurlarımıza sunacağız. Yeni dizimizin işin uzman kişilerı kadar, genç okurlarımız aracılığıyla da takip edileceğine inanıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu