Edebiyat Kitapları

Mehmet’i Sakatlayan Serçe Parmağı pdf indir

Mehmet’i Sakatlayan Serçe Parmağı pdf indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Mehmet’i Sakatlayan Serçe Parmağı kitabını paylaştık. 200 sayfadan oluşan Mehmet’i Sakatlayan Serçe Parmağı kitabının yazarı ise Güray Süngü‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Mehmet’i Sakatlayan Serçe Parmağı oku indir. Mehmet’i Sakatlayan Serçe Parmağı pdf indir yandex, Mehmet’i Sakatlayan Serçe Parmağı pdf indir idefix, Mehmet’i Sakatlayan Serçe Parmağı PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Mehmet’i Sakatlayan Serçe Parmağı Pdf indir

Mehmet’i Sakatlayan Serçe Parmağı Kısa Özet

Tüm yolları düğümlemeye niyet edenlerden Mehmet; hayat da aldırmıyor, gözlerini kamaştırıyor durmadan. Babasından kalan birkaç satırla ne kadar dayanabilirse o kadar yürüyor yolları; Kumkapı’yı, Samatya’yı, Paşa’yı. Geçmişin, altı harfli bir sözcük olmadığını, şu anına rengini veren kelime olduğunu fark ederek, elini tutmak isteyen elleri naifçe iterek, dahası kendini başka eller aracılığıyla cezalandırarak Lena’nın, yaşlı teyzesinin yanına varıyor her akşam.

Şehrin, ıssızlığın ve kalabalığın, merhametin ve azabın kapılarına doğru ilerlerken buluyor kendini Çiğdem; hatırladıkça güç bulduğu bireylerin gölgelerinden, seslerinden, kelimelerinden geçerek.

Güray Süngü, Mehmet’i Sakatlayan Serçe Parmağı’nda; günlerin birbirine, geçmişin şimdiye, hikayenin gerçeğe dolaştığı düğümü; Mehmet’in göz göze geldiği kar tanesiyle, Çiğdem’in attığı adımlarla, Faruk’un şiirleriyle bir bir aydınlatıyor. Aydınlandıkça fark ediyoruz biz de: yağmurun açtığı yaraların kapanmadığını, çocuklarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu