Tarih Kitapları

Medyatik Töre pdf indir

Medyatik Töre pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Medyatik Töre kitabını paylaştık. 144 sayfadan oluşan Medyatik Töre kitabının yazarı ise Nagihan Çetin‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Medyatik Töre oku indir. Medyatik Töre pdf indir yandex, Medyatik Töre pdf indir idefix, Medyatik Töre PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Medyatik Töre Pdf indir

Medyatik Töre Kısa Özet

Bu çalışmada Türkiye’de 1990’lı senelerda özel televizyon kanallarının yayın yaşamına başlamasının ardından medyada çok fazla bulunan töre kavramına odaklanılmıştır. Söz konusu tarihten öncesi de olmakla birlikte, bilhassa sonraki zamanda Türkiye’de, aslında bir sosyal norm olan töre ile ilgiliki algının git gide olumsuz bir yönde şekillendiği görülmektedir. Töre kelimesine, Türk kültüründeki anlam ve işlevlerinden soyutlayarak *medyatik* anlamlar yüklenmiş; *Türk Töresi*, *Medyatik Töre* olarak kurgulanarak özellikle televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde yer almıştır.
İki bölümden oluşan bu çalışmanın birinci bölümünde sosyal normlar, sosyal norm olarak töre, Türk töresi gibi kavramlar açıklanarak, bu kavramların çalışmada hangi anlamlarda kullanıldığı açıklanmıştır. Töre ile ilgili felsefe, sosyoloji, hukuk ve folklorun bakış açıları sunularak bu çalışmada, özellikle folklorun bakış açısı üzerinden değerlendirmelere gidileceği ve bunun gerekçeleri açıklanmıştır. Ayrıca bu bölümde Türk töresinin işlevleri ve son senelerda Türkiye’de merasimin reddedilme nedenleri üzerinde durulmuştur. İkinci bölümde ise seçilen televizyon dizileri ve sinema filmleri töre merkezli olarak incelenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu