Nasıl Yapılır

MAC bilgisayar özelliklerine nasıl bakılır? 2022

MAC bilgisayar ayrıntı kısmına nasıl bakılır? 2022, bilgi sitemizde MAC bilgisayar ayrıntı kısmına nasıl bakılır? 2022 ile alakalı ayrıntı kısmı paylaştık. MAC bilgisayar ayrıntı kısmına nasıl bakılır? 2022 ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

MAC bilgisayar ayrıntı kısmına nasıl bakılır? 2022

“MAC bilgisayar ayrıntı kısmına nasıl bakılır, mevcut bilgisayarın geniş bir şekilde bilgilerine nasıl ulaşılır?” gibi soru işaretleriniz varsa aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

MAC, özel bir işletim sistemini kullanan bilgisayar olduğu gibi özellikle ilk defa bu bilgisayarı kullanan kullanıcılar, ilk etapta zorlanabilir. Windows işletim sistemi ile tamamen değişik bir yapıya sahip olan MacOS işletim sisteminde, kullanım alışkanlıklarının da değişmesi gerekecektir. MAC bilgisayar ayrıntı kısmına nasıl bakılır gibi birden fazla farklı basit konu dahi kullanıcılar aracılığıyla arandığından dolayı alışım sürecinde bazı yerlerin bilinmesi zaman alabilmektedir.

Adım adım MAC bilgisayar ayrıntı kısmına nasıl bakılır rehberi?

Sistem bilgileri ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcıların Apple menüsü üzerinden bu MAC ile ilgili bağlantısını takip etmesi gerekir. Bu takip ile MAC bilgisayarın tüm ayrıntı kısmına ulaşılabilmesi olabilecek olmaktadır. Bunun bunun yanında açılan ekranda 5 farklı sekme ve her sekme altında da farklı seçenekler gösterilmektedir. İlk genel bilgi ekranında bilgisayarın donanımlarına dair verilere yer verilmektedir. İşlemcisi, belleği, grafik desteği, başlangıç diski gibi farklı bilgilerin olduğu bu bölümde bunun yanı sıra sistem raporu alabileceğiniz bir farklı de bulunmaktadır. İsteyen kullanıcılar yazılım güncelleme bölümünden yeni bir güncellemenin olup olmadığını dahi kontrol edebilmektedir. Sistem raporu veya sistem bilgileri dediğinizde ise bilgisayarın tüm donanımı ile ilgili bilgi alabileceğiniz özel bir ekran bulunmaktadır. Bu ekranda sol tarafta bulunan menüde donanım ve yazılım kategorileri altında hangi hususta bilgi almak istiyorsanız seçim uygulayabilirsiniz. Bunun bunun yanında donanım bölümünün alt kategorisinde kamera seçeneğini takip ettiğinizde, mevcut kamera ile alakalı teknik donanım bilgileri aktarılmaktadır.

Ağ hususunda bilgi almak istediğinizde ise ağ kategorisi altındaki Wi-Fi seçeneği gibi sekmeleri takip ederek yine alakalı kategori için bilgilere varabilirsiniz. Sistem raporunuzu kaydederek daha kolay erişilebilir hale getirmeniz olabilecekdür. Bunun yanında özellikle destek ve servis hususunda destek almak istiyorsanız yine alakalı ekranlara ulaşmalı ve ilk ekranın en üzerinde bulunan 5 seçenekten destek ve servis bağlantılarını takip etmelisiniz. Böylelikle hem cihazınızın garanti detaylarını sorgulayabilir hem de destek almak istediğiniz konu ile ekli Apple destek birimine kolay bir biçimde bağlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu