Nasıl Yapılır

Laptop harici ekran kartı nasıl bağlanır? 2022

Laptop harici ekran kartı nasıl bağlanır? 2022, bilgi sitemizde Laptop harici ekran kartı nasıl bağlanır? 2022 ile alakalı ayrıntı kısmı paylaştık. Laptop harici ekran kartı nasıl bağlanır? 2022 ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Laptop harici ekran kartı nasıl bağlanır? 2022

Laptop kullanıcıları ekran kartının yetersiz olduğu durumlarda harici ekran kartı kullanabilir. Laptop harici ekran kartı nasıl bağlanır hususunda teknik bilginiz yetersiz ise aşağıda bulunan aşamaları takip ederek ekran kartı montajını sorunsuz bir biçimde uygulayabilirsiniz.

Laptopların ekran kartının yetersiz kaldığı durumlarda değiştirilmesi yapısı gereği olabilecek olmazken özellikle yükseltme yapmak isteyenlerin bu desteği harici ekran kartı ile alması gerekecektir. Harici ekran kartının laptopa bağlanması ile birlikte istediğimiz performansı elde edilebilir. Bu aşamalarda bazı püf noktaları olduğu gibi teferruatlı bir biçimde işlemlerin yapılması gerekecektir. Bunun yanında eğer sürekli olarak harici ekran kartı kullanılacaksa, bilgisayara ek olarak ekran kartı ve güç kaynağının da sürekli olarak taşınması gerekir

Laptop harici ekran kartı  nasıl bağlanır?

Laptop harici ekran kartı bağlanması adına öncelikli olarak bilgisayarın sökülmesi ve wifi kartının çıkarılması gerekmektedir. Bu kart çıkarıldıktan sonra ise bu kartın yerine EGPU portu temin edilerek takılmalıdır. Bu port yardımı ile ekran kartı bağlantısının yapılması yeterli bulunacağı gibi ekran kartı bağlantısı ardından güç kaynağı üzerinden de yine ekran kartına güç verilmesi gerekmektedir.

Ekran kartının da porta yerleştirilmesinin ardından bilgisayar açılarak gerekli olan sürücü yüklemelerinin yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından ekran kartı bilgisayar aracılığıyla tanımlanacak ve kullanılabilir hale gelecektir. Lakin bu etapta da dikkat edileceği üzere mevcut işlemler yapılırken Wi-Fi kartı devre dışı bırakılmaktadır. Bu nedenle de özellik Wi-Fi kullanan bireylerin USB şeklinde bulunan ufak portatif yapıdaki cihazları kullanması gerekecektir. Mevcut portların bağlantıların yapılabilmesi adına bilgisayardaki en uygun donanım Wi-Fi kartının bağlı olduğu alan olurken, yapılan bu değişiklik ardından ne yazık ki Wi-Fi devre dışı kalmaktadır. Eğer kablolu bir biçimde bilgisayarınızı internete bağlıyorsanız mevcut değişiklik, avantaja dönüşecektir. Bu işlemler yapılırken özellikle önemle üstünde durulması gereken bazı detaylardan birisi bireylerin güç kaynağında doğru bir tercih yapmasıdır. Kişilerin ekran kartı için yeterli bir güç sağlayacak güç kaynağı alması iyi bir performans ve donanımın stabil bir biçimde çalışma mühimdir. Bu nedenle alacağınız ekran kartının ne kadarlık bir güce ihtiyacı olduğunu belirlemeli ve bu doğrultuda bir seçim yapmanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu