Tarih Kitapları

Kültür Tarihi pdf indir

Kültür Tarihi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Kültür Tarihi kitabını paylaştık. 216 sayfadan oluşan Kültür Tarihi kitabının yazarı ise Peter Burke‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Kültür Tarihi oku indir. Kültür Tarihi pdf indir yandex, Kültür Tarihi pdf indir idefix, Kültür Tarihi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Kültür Tarihi Pdf indir

Kültür Tarihi Kısa Özet

*İşte alandaki güncel gelişmeleri içerecek biçimde genişletilmiş akıcı bir klasik. Bütün kültür tarihi araştırmacıları için olmazsa olmaz bir kitap, bir şefin hazırladığı bir ziyafet.* (Prof. Dr. Jay Winter / Yale Üniversitesi)

*Peter Burke yine yapacağını yaptı! Bu kolay anlaşılır kitap, kültür tarihini anlamak isteyen her okuru tatmin edecektir.* (Prof. Dr. Natalie Zemon Davis / Toronto Üniversitesi)

*Bu yeni giriş kitabı, yalnızca İngilizce konuşulan dünya çapında değil, Kıta Avrupası’nda, Asya’da, Güney Amerika’da ve başka yerlerde uygulandığı haliyle, kültür tarihinin geçmişi, şimdiki durumu ve geleceği üstüne kaynaklara erişmek için bir kılavuzdur.

Burke, kültür tarihinin Jacob Burckhardt ve Johan Huizinga’nın adlarıyla çağrıştırılan ‘klasik’ dönemini ve Frederick Antal’dan Edward Thompson’a kadar, buna karşı çıkan Marksist tepkiyi tartışmakla başlıyor. Sonra, çoğu kere ‘Yeni Kültür Tarihi’ diye adlandırılan yeni kuşağın çalışmaları üzerinde odaklanarak, kültür tarihinin yakın zamanlardaki yükselişinin haritasını çıkarıyor. Kültür tarihini kendi kültürel bağlamına yerleştirirken, tarihsel düşünme ve yazıma yeni yaklaşımlarla, feminizmin ortaya çıkışı, sömürgecilik–sonrası incelemeleri ve içinde kültür düşüncesinin gitgide daha büyük bir rol oynadığı gündelik söylem içindeki bağlantılara dikkati çekiyor. Kültür Tarihi kültür, antropoloji ve edebiyat incelemeleri için olduğu kadar bütün tarih öğrencileri için de temel bir ders kitabıdır.

Düşünce tarihinde bir ‘kitaplar’, bir de ‘kitaplar’ ile ilgili yazılmış kitaplar mevcuttur. Bu ikinci tür kitaplar, fakat asıl ‘kitaplar’ın okunmasına yardımcı olarak anlam ve önem taşırlar; ama onların yerine konulmamalı, yalnız bunların okunmasıyla yetinilmemelidir. Burke’ün bu kıymetli çalışması, sözünü ettiğim ikinci türdendir; onun yol göstericiliğiyle, değindiği metinler okunup incelenmelidir.* (Mete Tunçay)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu