Edebiyat Kitapları

Kızılmaske 13. Cilt pdf indir

Kızılmaske 13. Cilt pdf indir, kitap özetleri sitemizde Çizgi Roman Kitapları türünde çıkarılan Kızılmaske 13. Cilt kitabını paylaştık. 304 sayfadan oluşan Kızılmaske 13. Cilt kitabının yazarı ise Lee Falk‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Kızılmaske 13. Cilt oku indir. Kızılmaske 13. Cilt pdf indir yandex, Kızılmaske 13. Cilt pdf indir idefix, Kızılmaske 13. Cilt PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Kızılmaske 13. Cilt Pdf indir

Kızılmaske 13. Cilt Kısa Özet

Bundan beş yüz yıl kadar önce, babasının ölümüne ve gemisinin korsanlar aracılığıyla batırılmasına tanıklık eden genç bir adam kendini Bengali kıyılarında bulur. Orada, babasını katleden adamın kafatasına elini koyarak zalimlik ve açgözlülükle hayatlarını sürdüren bireylerin sonunu getirmeye yemin eder ve soyundan gelen erkeklerin nesiller boyu yaşatacağı efsaneyi, ölümsüz ruhu yaratır: Fantom.

17 Şubat 1936`da Amerikalı tiyatro yazarı Lee Falk, Kızılmaske`yi bir gazetedeki birkaç karelik çizgi roman şeridi olarak okurların karşısına ilk kez çıkarttığında, maskenin toplum düşmanlarının veya balo müdavimlerinin bir aracı olmadığını herkese ispatlamış ve bununla yetinmeyip “bedeni sıkıca saran” özel kostümle çizgi romanlarda yeni bir gelenek başlatmıştır. Kendine has bu unsurlarla Kızılmaske günümüzün en popüler kahramanlarının atası ve bir çizgi roman klasiği olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu