Edebiyat Kitapları

Kızıl Esaret pdf indir

Kızıl Esaret pdf indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Kızıl Esaret kitabını paylaştık. 208 sayfadan oluşan Kızıl Esaret kitabının yazarı ise Çağlar Yaprakgül‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Kızıl Esaret oku indir. Kızıl Esaret pdf indir yandex, Kızıl Esaret pdf indir idefix, Kızıl Esaret PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Kızıl Esaret Pdf indir

Kızıl Esaret Kısa Özet

*…Kirkor, merdivenleri çıktığında korkuyla birbirine sarılmış iki çocuğuyla birlikte Ayşe kadını karşısında buldu. Ayşe, tedirgin ve şaşkın ne olduğunu anlamaya çalışan gözlerle Kirkor’a bakakaldı. Kirkor daha çocukken o gelin gelmişti. Bu merdivenleri defalarca çıkan Kirkor şimdi elinde silah ne istiyordu? Aman oğlum, demeye kalmadan üç el silah sesi daha Nalbant Osman’ın evinde yankılandı. İçerideki odada yüklüğün içine saklanan Nazlı; korkudan tir tir titriyor, küçücük yüreğiyle yaratanına dualar ediyordu.*

Tarihi olaylar, edebiyat sanatının en mühim malzemelerindendir. Tarih, edebi eserlerde ete kemiğe büründükçe nesillerin hafızasına tüm canlılığıyla kazınır, yüreğe dokunur. Çağlar Yaprakgül, Kızıl Esaret’te tarihimizin mutlaka anlatılması gereken fazla acı bir dönemini, Ermeni çetelerinin Birinci Dünya Savaşı’ndaki mezalimini romanın sınırları içine tüm canlılığı ile taşıyor. Bizi Erzurum’dan Arabistan’a, Mısır’dan İstanbul’a uzanan bir yolculuğa çıkarıyor.

Ermeni çetelerinin kan donduran katliamları… Esir kamplarında insanlık dışı eziyetlere maruz kalan vatan evlatları… Bir milletin onurlu ve destansı var olma mücadelesi… Ve tüm toz duman ortasında yürekte ince bir sızı gibi derinlerde bir aşk hikâyesi, yazarın aksiyonu hiç düşmeyen kaleminden okuruyla buluşuyor.

Dr. Hüseyin Kaloğulları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu