Edebiyat Kitapları

Kızıl Cesaret Nişanı pdf indir

Kızıl Cesaret Nişanı pdf indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Kızıl Cesaret Nişanı kitabını paylaştık. 256 sayfadan oluşan Kızıl Cesaret Nişanı kitabının yazarı ise Stephen Crane‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Kızıl Cesaret Nişanı oku indir. Kızıl Cesaret Nişanı pdf indir yandex, Kızıl Cesaret Nişanı pdf indir idefix, Kızıl Cesaret Nişanı PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Kızıl Cesaret Nişanı Pdf indir

Kızıl Cesaret Nişanı Kısa Özet

Amerikan Edebiyatının Başyapıtlarından

*Bir ‘şaheser’den bahsedeceksek hiç şüphe yok ki Kızıl Cesaret Nişanı işte böyle bir eserdir.* Joseph Conrad

Savaş adı verilen bu insan icadı çokça yazın konusu olmuştur. Lakin savaş silahlarını taşıyan veya savaş naralarını atan insanın kendisinin gerçekçi bir anlatımına sık rastlanmaz. Sanki insan savaş meydanında onu yakıp kavuran duygularından sıyrılıp gri bir gölge, donuk bir manzara veya tahta bir kukla gibi kondurulmuş gibidir. Amerikan İç Savaşı’na katılan bir genci konu edinen Kızıl Cesaret Nişanı ise bu gölgeye bir akıl, bu manzaraya bir yürek ve bu kuklaya bir can verir. Böylelikle biz uydurulan bir savaş gerçeğini, uydurulan bir benlikten değil de insanın gerçek benliğinden görürüz.

*Stephen Crane, Amerikan edebiyatının başyapıtlarından sayılan ve ilk modern savaş romanı kabul gören Kızıl Cesaret Nişanı’nda kahramanlık hayallerini gerçekleştirme umuduyla orduya katılan Henry Fleming’in hikâyesini anlatıyor. Bu bunun yanı sıra bir dönüşümün, çocukluk çağının sonlanmasının ve yitirilen masumiyetin hikâyesi…* Ömer Türkeş

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu