Tarih Kitapları

Karadeniz ve Avrupa, Yakın Doğu, Asya Erken Dönem Uygarlıkları pdf indir

Karadeniz ve Avrupa, Yakın Doğu, Asya Erken Dönem Uygarlıkları pdf indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Karadeniz ve Avrupa, Yakın Doğu, Asya Erken Dönem Uygarlıkları kitabını paylaştık. 426 sayfadan oluşan Karadeniz ve Avrupa, Yakın Doğu, Asya Erken Dönem Uygarlıkları kitabının yazarı ise Mariya Ivanova‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Karadeniz ve Avrupa, Yakın Doğu, Asya Erken Dönem Uygarlıkları oku indir. Karadeniz ve Avrupa, Yakın Doğu, Asya Erken Dönem Uygarlıkları pdf indir yandex, Karadeniz ve Avrupa, Yakın Doğu, Asya Erken Dönem Uygarlıkları pdf indir idefix, Karadeniz ve Avrupa, Yakın Doğu, Asya Erken Dönem Uygarlıkları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Karadeniz ve Avrupa, Yakın Doğu, Asya Erken Dönem Uygarlıkları Pdf indir

Karadeniz ve Avrupa, Yakın Doğu, Asya Erken Dönem Uygarlıkları Kısa Özet

Bugüne değin Karadeniz, kıyıları, havzası ve periferi ile alakalı yapılmış arkeolojik çalışmalarla alakalı genel bir değerlendirilme yapıldığında, bilinenlerin bilinmeyenlerden fazla daha az olduğu rahatlıkla görülebilmektedir. Mariya Ivanova elinizde tuttuğunuz bu mühim çalışmada var olan arkeolojik bilgiyi sosyo-ekonomik disiplin temelinde tercih ederek mühim sonuçlara ulaşmıştır. Ivanova, Karadeniz’i merkeze alarak oluşturduğu bakış açısı ile, kültürlerin denizden kıyıya, kıyıdan hinterlanda, hinterlanttan havzaya geçişlerini ve karşılıklı etkileşimlerini perifer bölgeleri de inceleyerek başarılı bir biçimde değerlendirmiştir.

Titiz bir biçimde hazırlanmış, gerek arazi incelemeleri gerek müze incelemeleri ve gerekse kütüphane çalışmaları için yoğun bir emek harcanmış, Tarık Özbek ile Ümit Keskin aracılığıyla doğru bir dil ile Türkçeye ve Türk arkeolojisine kazandırılmış olan Mariya Ivanova’nın bu kıymetli eseri, konu edindiği geniş coğrafyayı arkeolojik açıdan doğru bir biçimde yansıtmayı başarmıştır. Karadeniz arkeolojisi ile ilgilenenler için bir başvuru kaynağı niteliğindeki bu kitabın yazarı Mariya Ivanova’yı bizlere böyle kıymetli bir eser kazandırdığı için tebrik ederim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu