Tarih Kitapları

Kamusallaşan İslam pdf indir

Kamusallaşan İslam pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Kamusallaşan İslam kitabını paylaştık. 362 sayfadan oluşan Kamusallaşan İslam kitabının yazarı ise Alev Erkilet‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Kamusallaşan İslam oku indir. Kamusallaşan İslam pdf indir yandex, Kamusallaşan İslam pdf indir idefix, Kamusallaşan İslam PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Kamusallaşan İslam Pdf indir

Kamusallaşan İslam Kısa Özet

1960-1980 arası dönem Türkiye’de üzerinde çok konuşulmakla birlikte ile ilgili az bilgi sahibi olunan bir dönemdir. Bu çalışma; bu kritik dönemin hikâyesini görseller üzerinden ifade etmektedir. 1960’larda diğer fikir akımları gibi İslamcılık da daha görünür bir hâle gelmiş
ve iddialı bir dil elde etmiştir. Bu açıdan 1960Tar, Türk siyasal ve entelektüel yaşamı için çeşitli başlangıçları bünyesinde barındırır ve sonrasını anlamak yönünden hayati önemdedir. Bu kitap, 1960’lardan bu yana Türkiye’de İslam’ın yeni kamusal tezahürlerinin ortaya çıkışını ele almaktadır. Bu amaç ışığında kitap, dergilerden seçilmiş görseller etrafında örülmüştür. Kamusallaşan İslam adını koyduğumuz bu eser bize bastırılanın geri dönüşünü anlatıyor. Kitabın sayfaları açıldıkça İslam’ın kamusal hayatta ağır ağır belirginleşen bir görünürlük kazanmasına tanıklık ediliyor. Her bir sayfada değişik bir veçhenin tezahürü okuyucuyu bekliyor. Konuyu görseller üzerinden ele alan bu çalışma, Türkiye entelektüel tarihinin bilinmesinda yeni bir ufuk sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu