Edebiyat Kitapları

İzmir’in Unutulmuş Semti Keçeciler pdf indir

İzmir’in Unutulmuş Semti Keçeciler pdf indir, kitap özetleri sitemizde Anı Mektup ve Günlük Kitapları türünde çıkarılan İzmir’in Unutulmuş Semti Keçeciler kitabını paylaştık. 120 sayfadan oluşan İzmir’in Unutulmuş Semti Keçeciler kitabının yazarı ise Alaattin Gürırmak‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan İzmir’in Unutulmuş Semti Keçeciler oku indir. İzmir’in Unutulmuş Semti Keçeciler pdf indir yandex, İzmir’in Unutulmuş Semti Keçeciler pdf indir idefix, İzmir’in Unutulmuş Semti Keçeciler PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

İzmir’in Unutulmuş Semti Keçeciler Pdf indir

İzmir’in Unutulmuş Semti Keçeciler Kısa Özet

Bir kentin tarihini, coğrafyasını, toplumsal yaşamını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence yaşamını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister.

Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir hassaskla yaklaşır kentine. Çevresine gönül gözüyle bakar. Kendisini değişik bireylerin yerine koyar, onların yüreğiyle de hissetmeye çalışır, öylece yazar… Yazar yazdığı zaman, bir çok kimse o yazıda kendi duygularını, düşünüp de söyleyemediklerini bulur. Kendisinden önce yazılmış olanları da anımsamak ister…

Bu düşünceden yola çıkarak 2011 senesinde paylaştığımız *İzmirim* kitap dizimizle, İzmir’in kırk beş semti, İzmirli kırk beş farklı edebiyatçı-yazar aracılığıyla kaleme alınmıştı. Şimdi, 2019 senesinde otuz yeni yazar ve otuz yeni eserle, dizimizdeki kitap sayısı yetmiş beşe artıyor. Okurla buluşan toplam yetmiş beş kitaplık bu dizi, hem İzmir için bir ilk olması, hem de İzmir’in köklü kent halk kültürüne bir armağan olması yönünden yüksek değer taşımaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu