Tarih Kitapları

İzmir’in İngiliz Seyyahları pdf indir

İzmir’in İngiliz Seyyahları pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan İzmir’in İngiliz Seyyahları kitabını paylaştık. 83 sayfadan oluşan İzmir’in İngiliz Seyyahları kitabının yazarı ise Orkun Kocabıyık‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan İzmir’in İngiliz Seyyahları oku indir. İzmir’in İngiliz Seyyahları pdf indir yandex, İzmir’in İngiliz Seyyahları pdf indir idefix, İzmir’in İngiliz Seyyahları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

İzmir’in İngiliz Seyyahları Pdf indir

İzmir’in İngiliz Seyyahları Kısa Özet

Gezi yazıları, diğer bir tabirle seyahatnameler, edebiyatın kendisi kadar eskiye dayanmaktadır. Seyahatnameler, göçebe kavimlerin seferlerinden Orta Çağ`daki hac yolculuklarına, hokkabaz ve zanaatkar-lardan Rönesans dönemi eğitim gezginlerinin yazdıklarına dek uzanır. Yazılı belgeleri sayılamayacak kadar çoktur.

Sözlük anlamında “seyahat” belli bir zamanda bir yerden diğer bir yere hareket etmek olarak nitelendirilmektedir. “Seyahat” kelimesini İngilizcede “Travel” kelimesi karşılamaktadır ve etimolojik açıdan bakıldığında, bu kelimenin asıl kökünün “travail,” yani “sancı yahut eziyet çekmek” manasına geldiği görülür. Bu kelimenin Latince kökeni ise “tripalium” olarak karşımıza çıkar ve “çok zor iş, yapılan zahmet” manasına gelmektedir.

Seyahatin tarihi insanlığın tarihidir ve insanın tüm yaşamı macera aramak ve bu macera aracılığıyla deneyim kazanmakla geçmiştir. Deneyim kelimesinin İngilizce karşılığı “Experience”dir ve Latincedeki “experiri” kelimesinden gelmektedir. Latincede bu kelime “denemek” yahut “test etmek” anlamlarını ifade eder. Seyahat ekseninde düşünecek olursak başta zor ve acı veren bir uğraş gibi olsa da, sonunda insanın kendini ve dünyayı tanıma deneyimi olduğu görülür. Gadamer`in değimiyle bu “acı yoluyla” öğrenmektir. Daha ayrıntılı bir açıdan seyahat birinin “acı yoluyla insan varlığının sınırlarını öğrenmesi,” “insanın sonsuz olmama durumunu öğrenmesi” olarak nitelendirilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu