Edebiyat Kitapları

İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy pdf indir

İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy pdf indir, kitap özetleri sitemizde Türk Edebiyatı Romanları türünde çıkarılan İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy kitabını paylaştık. 168 sayfadan oluşan İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy kitabının yazarı ise Abdullah Yıldız‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy oku indir. İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy pdf indir yandex, İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy pdf indir idefix, İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy Pdf indir

İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy Kısa Özet

Mehmet Âkif, yaşadığı dönemin gerçek bir tercümanıdır. Çöküş sürecindeki Osmanlı Devleti’nin hakiki bir aydın kadrodan yoksun olduğunun farkında olarak birden fazla vazifeyi üstlenmek mecburiyetindeydi. Onun şahsiyeti, sanatı, mütefekkir yönü, mücadele tarzı, uzun soluklu bir dergiye öncülük etmesi, sohbet ehli oluşu ve dahi insanlığı tek başına ele alınması gereken hususlardır. Âkif, kültür emperyalizmi dâhil her tür emperyalizmle mücadelenin zorunluluğuyla yetinmez. Taassup, cehalet, taklitçilik, tembellik ve yanlış tevekkül anlayışına geçit vermemenin altını çizer.
Abdullah Yıldız İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Âkif Ersoy kitabında şairin yaşamını, şiirlerini, mücadelesini, dergiciliğini, karakter ayrıntı kısmını, İstiklal Harbi’nde üstüne aldığı hayati rolü hatırlatıyor. Aynı zamanda Türkiye’nin ve İslam âleminin poblemlerina ve imkânlarına değiniyor. Kitabın sayfalarında ilerlerken bir şairin yaşamı çerçevesinde önümüzde uzanıyor yakın ve uzak tarihimiz. Böylelikle niçin Akif’te buluşulması gerektiği çok net bir biçimde ortaya konuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu