Tarih Kitapları

İslamiyet’ten Sonra Türkler pdf oku indir

İslamiyet’ten Sonra Türkler pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Türk Tarihi Araştırma Kitapları türünde çıkarılan İslamiyet’ten Sonra Türkler kitabını paylaştık. 656 sayfadan oluşan İslamiyet’ten Sonra Türkler kitabının yazarı ise Erol Yorulmazoğlu‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan İslamiyet’ten Sonra Türkler oku indir. İslamiyet’ten Sonra Türkler pdf indir yandex, İslamiyet’ten Sonra Türkler pdf indir idefix, İslamiyet’ten Sonra Türkler PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

İslamiyet’ten Sonra Türkler Pdf indir

İslamiyet’ten Sonra Türkler Kısa Özet

Türkler 9. yüzyıldan bu yana Orta Doğu’da Arapları ve Persleri askeri kabiliyetlerinin bunun yanında hem toplum yönetimi becerileri hem de entelektüel yapıları ile etkilemişler ve bundan dolayı de destansal Binbir Gece Masalları’nda kendilerine yer edinmişlerdir. 10. yüzyıldan bu yana gerçek anlamda Müslüman Türk devletleri süreci başlamış ve kesintisiz bir biçimde tarih sahnesinde adlarından söz ettirmişlerdir. Karahanlılar, Gazneliler, Harezmşahlar, Selçuklular, Memlûkler, Timurlular ve Babürler’in bulundukları coğrafyalarda etkileri yadsınamaz.

Savaşçı kişiliklerine rağmen Türkler, binlerce senedir devletçi bir tarihe elde ederek büyük uygarlıklar kurup dünya medeniyetlerine çeşitli olumlu katkılar yapmış bir ulustur. Bugün UNESCO’nun Dünya Miraslar Listesi’nde bulunan birden çok mimari şaheseri insanlığın beğenisine sunmuşlar ve bunun bunun yanında dünyaya yoğurt ve kahve gibi bir çok kültürel unsur tanıtmışlardır. İslamiyet’ten Sonra Türkler, bu ulusun Uzak Doğu’dan Avrupa’ya, Orta Doğu’dan Afrika’ya geniş coğrafya üzerinde yayılarak uzun süre dünya tarihinde derin bir iz bıraktıklarını ve Yeni Çağ’da da Osmanlılarla dünya tarihinin ilk süper gücüne sahip olduklarını belirtmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu