Nasıl Yapılır

İnternet şifresi nasıl değiştirilir? 2022

İnternet şifresi nasıl değiştirilir? 2022, bilgi sitemizde İnternet şifresi nasıl değiştirilir? 2022 ile alakalı ayrıntı kısmı paylaştık. İnternet şifresi nasıl değiştirilir? 2022 ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

İnternet şifresi nasıl değiştirilir? 2022

İnternet kullanan bireyler özellikle güvenlik adına internet şubesini değiştirilmesi gerekebilir. İnternet şifresi nasıl değiştirilir gibi adıyla aşağıda paylaştığımız bilgiler ışığında şifrenizi kolay bir şekilde bir biçimde değiştirebilir ve güvenliğiniz sağlayabilirsiniz. İnternet hizmeti alan bireyler bir modem yardımıyla bu interneti kullanabilmektedir internetiniz kullanımı sırasında özellikle kullanıcıların kablosuz bağlantı özelliğini de kullanıyorsa internet çok geniş bir alanda görülebilir hale gelecektir. Bu tür durumlarda internetin başkaları aracılığıyla şifresi kırılması ardından kullanılabilmesi olabilecek olmaktadır şüphesiz bu bununla birlikte birden fazla tehlikeli getirmektedir. Bu tip tehditleri ortadan kaldırmak veya olası bir saldırı ardından internet şifresini değiştirmek isteyen kullanmışlar modem ara yüzü üzerinden basit bir şekilde bu işlemleri yapabilir. Online olarak internet şifresini nasıl değiştirileceğini bilmiyorsanız aşağıda bulunan adımları takip etme böylece hiçbir sorun yetaptan güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

İnternet şifresi nasıl değiştirilir

İnternet şifresinin değiştirilmesi adına ilk kez sistem üzerinden modem ara yüzüne giriş yapmanız gerekir. Genelde modem ara yüzü için 192.168.1.1 IP adresi kullanılmaktadır. Bir tarayıcı üzerinden IP adresi ile eriştiğinizda modem girişi için giriş bilgileri istenecektir. Bilgileri de girdikten sonra modem ile alakalı tüm ayarlamaları uygulayabilirsiniz. Şifre değişikliği için ise modem ara yüzünde bulunan kablosuz bağlantı veya Wi-Fi farklılerini takip etmeli ve açılacak ekrandaki şifre bölümündeki şifreyi değiştirmelisiniz.

Şifre değişikliği yapıldıktan sonra alakalı modem için Wi-Fi kullanılacağında geliştirilen şifre girilmesi gerekmektedir. Daha önce eski şifre ile giriş yapılan cihazlarda ise ağı unut seçeneği ile  yeniden bağlantı sağlanarak yeni şifre girilmelidir. Bunun yanında şifre değişikliği sorunsuz bir biçimde yapılabilir. Eğer Wi-Fi bağlantı kullanılarak şifre değiştirilmişse, bireylerin bağlantısı da kopacağından dolayı aynı işlemlerin cihazda yapılması gerekir.

Bu işlemler tüm modem ve internet şifre değiştirme işlemleri için geçerli olduğu gibi özellikle ilk kurulumların ardından mutlaka şifre değişikliği yapılmalıdır. Güvenliğin daha üst düzeyde olması için is belirli aralıklarla modem şifresinin değiştirilmesi önerilmektedir. Eğer ara yüze giriş veya giriş detaylarını bilmeme gibi bir durum yer alıyorsa, modem üreticisinden destek alınmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu