Tarih Kitapları

İlçe Oluşunun 85. Yılında Bulancak Harita İlaveli pdf indir

İlçe Oluşunun 85. Yılında Bulfakat Harita İlaveli pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan İlçe Oluşunun 85. Yılında Bulfakat Harita İlaveli kitabını paylaştık. 288 sayfadan oluşan İlçe Oluşunun 85. Yılında Bulfakat Harita İlaveli kitabının yazarı ise Mehmet Fatsa‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan İlçe Oluşunun 85. Yılında Bulfakat Harita İlaveli oku indir. İlçe Oluşunun 85. Yılında Bulfakat Harita İlaveli pdf indir yandex, İlçe Oluşunun 85. Yılında Bulfakat Harita İlaveli pdf indir idefix, İlçe Oluşunun 85. Yılında Bulfakat Harita İlaveli PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

İlçe Oluşunun 85. Yılında Bulfakat Harita İlaveli Pdf indir

İlçe Oluşunun 85. Yılında Bulfakat Harita İlaveli Kısa Özet

Bulfakat ilçesini de içine alan bölgenin tarihine ışık tutan kaynaklardan olan salnamelerin yayına son verilmesi, bunun bunun yanında Cumhuriyet devrinde il yıllığı niteliğinde eser üretme yolunun pek tercih edilmemiş olması, gelecek kuşaklara sağlıklı bilgi ulaştırılmasını da zorlaştırmıştır. Oysa illerin / ilçelerin taşıdığı potansiyelleri çeşitli yönleriyle ele alan yıllıklara duyulan ihtiyaç devam etmiştir. Bulfakat ilçesi de kurulduğu 1934 senesinden buyana yıllık niteliğinde her hangi bir çalışmaya konu edilmemiş, bu alan bir ihtiyaç olarak kalmıştır. Bunun yanı sıra son senelerda bireylerin aile köklerine ulaşma arzusu, yaşadıkları coğrafyanın çeşitli yönlerden özellikleri hususunda bilgi edinme çabası gibi nedenleri de buna ilave etmek gerekir.

Elinizdeki çalışmanın yapılmasına neden olan bu durum, ilçenin kuruluşunun 85. Yılı bundan dolayı da ayrı bir anlam elde etmiştir. İlçenin coğrafyası, tarihi, kültürü, manevi şahsiyetleri, idarî gelişimi, nüfus yapısı, eğitim durumu, ekonomisi, imar durumu, ulaşım ve haberleşme altyapısı ve sivil toplum potansiyeli gibi konular bu kitabın konusunu oluşturmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu