Edebiyat Kitapları

İçimde Ne Var Doktor? pdf indir

İçimde Ne Var Doktor? pdf indir, kitap özetleri sitemizde Öykü Kitapları türünde çıkarılan İçimde Ne Var Doktor? kitabını paylaştık. 160 sayfadan oluşan İçimde Ne Var Doktor? kitabının yazarı ise Musa Güven‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan İçimde Ne Var Doktor? oku indir. İçimde Ne Var Doktor? pdf indir yandex, İçimde Ne Var Doktor? pdf indir idefix, İçimde Ne Var Doktor? PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

İçimde Ne Var Doktor? Pdf indir

İçimde Ne Var Doktor? Kısa Özet

……Daha yirmili yaşımda hayata tutunacak halim kalmamıştı. Tek tesellim beni gören kızımın gözlerinde parlayan ışıktı, sevgiyle çırpınışı, yüzündeki sevgi gülücükleriydi. Bana sevilmenin ne olduğunu, nasıl bir duygu olduğunu o ufak yüreği ile o gösterdi.
***
……Ormandan aşağı nehir kıyılarına doğru kuş sürülerinin süzüldüğünü, ırmak içinde rengarenk kuşların büyük bir iştahla yiyecek peşinde koştuklarını gördüm. Dalıp çıkan karabatakların hareketleri beni adeta büyülüyordu. Yemyeşil ve salkım saçak dalların su üzerine teması, akan suyla yaptığı hareketler insana ilahi bir dansı düşündürüyordu.
***
……Bu intihar mıydı, yoksa toplum duyarsızlığını gözler önüne sermenin bir göstergesi miydi? Cenazesini devlete kaldırtmak sureti ile *Beni yaşatmak için elimden tutmadınız*ın mesajı mıydı? İşin doğrusu benim de duygularım karma karışık duruma geldi. Yaşamdan vaz geçip ölümü seçmek bu kadar basit mi? İnsan yaşamı bu kadar değersiz mi? Allah’ın verdiği canı yok etme yetki ve takdiri bize mi ait?
***
……Kim bilir yüzünde görüpte çözemediğim o gizemli tebessümü, bizlerin göremediği, yaşayamadığı, onun temiz kalbinde yaşattığı gizemli bir mutluluğun işareti miydi? Yoksa o güleryüz, tatlı tebessüm onun yüreğinde var olan dayanılmaz acıların,ızdırap ve çaresizliklerin kapatılmasını sağlayan ilahi bir örtü müydü? Bu sorunun cevabını öğrenmek hiç bir zaman olabilecek olmadı, olamadı.
***
……Abdestimi alıp, Allah’ın bu güne kadar verdiği sağlık ve nimetler için iki rekat namaz kılmadan önce son duamı okuyup Yaradan’a seslendim: *Beni kimse anlamadı, kendimi onlara anlatamadım. Ama inanıyorumki sen anlarsın. Çünkü gerçekleri sen biliyorsun. Son sözüm bu!..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu